Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jarosław Boberek

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jarosław Boberek

Jarosław Boberek to urodzony 14 czerwca 1963 w Szczecinku polski aktor filmowy i teatralny. Jest także jedną z czołowych postaci polskiego dubbingu.

Na ekranie podziwiać można go w roli posterunkowego w serialu Rodzina zastępcza i Rodzina zastępcza plus. W dubbingu, to on właśnie użycza głosu Kaczorowi Donaldowi (ma wyłączność na udzielanie głosu tej postaci w polskiej wersji językowej). Dubbingował także postać króla lemurów Juliana w filmie Madagaskar i nagrał utwór "Wyginam śmiało ciało". Jarosław Boberek chętnie użycza głosu postaciom z gier komputerowych. Można go usłyszeć w kultowej grze przygodowej The Longest Journey: Najdłuższa podróż, gdzie wcielił się w Kruka; w 2006 r. powrócił do tej roli w kontynuacji gry zatytułowanej Dreamfall: The Longes Journey. Jego głosem przemówiła też tytułowa postać w grze Prince of Persia: Dwa Trony. Inne gry, w których użyczył swojego głosu, to m.in. Rayman 3, Gothic II, Gothic II: Noc Kruka, Warcraft III, Baldur's Gate II, Heroes of Might & Magic V, Age of Empires III, Wiedźmin i wiele innych.

Gwiezdne wojny

Użyczył głosu:

Ciekawostki

  • Jarosław Boberek dubbingował także dwie postacie w niemieckiej parodii Gwiezdnych wojen - Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów. Użyczył tam głosu dwóm postaciom - szpiegowi sprzątającemu oraz Winnetou.
  • Jarosław Boberek nie tylko użyczył swego głosu w grze Wiedźmin. Zagrał także w filmie o tym tytule, jako krasnolud Yarpen Zigrin.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!