Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jedi Quest: Path to Truth

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jedi-quest-1.jpg
Jedi Quest: Path to Truth
Autor: Jude Watson
Wydanie polskie: brak
Wydanie oryginalne: wrzesień 2001
Scholastic
Autor okładki:
ISBN (wydanie oryginalne): 0 439 24204 5
Oprawa: Miękka
Liczba stron oryginału: 170
Czas akcji: 28 BBY

Jedi Quest: Path to Truth to pierwszy tom młodzieżowej serii Jedi Quest, napisany przez Jude Watson. Książka została wydana we wrześniu 2001 roku nakładem wydawnictwa Scholastic. Bohaterami cyklu są mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi i jego padawan Anakin Skywalker, a akcja dzieję się pomiędzy epizodami Mrocznym widmem a Atakiem klonów w roku 28 BBY.

Opis

Tłumaczenie

WYBRANIEC ROŚNIE.
PRZEZNACZONY DO UPADKU.

Anakin Skywalker nie jest już chłopcem, ale jeszcze nie jest mężczyzną. Ma prawie trzynaście lat i rozpoczął podróż na ścieżce, która doprowadzi go do chwały i hańby.

W tajemniczych jaskiniach Ilum, Anakin musi stworzyć swój miecz świetlny po konfrontacji z demonami przeszłości i swojej przyszłości. Po zbudowaniu miecza Anakin przyłącza się swego Mistrza, Obi-Wan Kenobiego, na misję, która w głębi serca zasieje strach, gniew i pragnienie potęgi.

Kiedy Anakin był niewolnikiem na Tatooine, wszyscy żyli w strachu przed stworzeniem nazwie o Krayn, które porwało niewolników dla własnych korzyści i zabijało każdego kto stawał mu na drodze. Teraz zło Krayn wzrosło do niebezpiecznego stopnia zagrażającemu pokoju i bezpieczne w całej galaktyce.

Anakin i Obi-Wan muszą powstrzymać Krayn. Ale czy Obi-Wan również zatrzyma Anakina od szukania zemsty na starych wrogach?

Droga do prawdy jest prosta.

Ale to nie jest ścieżka Anakina.

Oryginalny

CHOSEN TO RISE.
DESTINED TO FALL.

Anakin Skywalker is no longer a boy, but not yet a man. Almost thirteen, he has begun to travel on the path that will lead him to glory and infamy.

In the mysterious caves of Ilum, Anakin must create his lightsaber after confronting the demons of his past and his future. Once the lightsaber is completed, Anakin joins his Master, Obi-Wan Kenobi, on a mission that will cut to the heart of his fear, anger, and power.

When Anakin was a young slave on Tatooine, everyone lived in terror of a creature named Krayn, who kidnapped slaves for his own profit and killed anyone who got in his way. Now Krayn's evil has grown to a dangerous degree, threatening peace and safe passage throughout the galaxy.

Anakin and Obi-Wan must stop Krayn. But can Obi-Wan also stop Anakin from seeking vengeance against an old enemy?

The path to truth is a clear one.

Anakin's path is not.

Streszczenie

W tym haśle należy dodać lub rozbudować streszczenie.

Bohaterowie

Galeria okładek

Recenzje

Bastion Polskich Fanów Star Wars (autor: Lord Sidious)

Linki zewnętrzne

First Look: Jedi Quest na StarWars.com (kopia na web.archive.org)


Jedi Quest
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!