Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jedi Quest: The Trail of the Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jedi-quest-3.jpg
Jedi Quest: The Trail of the Jedi
Autor: Jude Watson
Wydanie polskie: brak
Wydanie oryginalne: 2002
Scholastic
Autor okładki:
ISBN (wydanie oryginalne): 0 439 33918 9
Oprawa: Miękka
Liczba stron oryginału: 128
Czas akcji: 27 BBY

Jedi Quest: The Trail of the Jedi to trzeci tom młodzieżowej serii Jedi Quest, napisany przez Jude Watson. Książka została wydana w 2002 roku nakładem wydawnictwa Scholastic. Bohaterami cyklu są mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi i jego padawan Anakin Skywalker, a akcja dzieję się pomiędzy epizodami Mrocznym widmem a Atakiem klonów w roku 27 BBY.

Opis

Tłumaczenie

Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker.
Mistrz i uczeń
Wybrany przez los. Przeznaczonych do konfliktu.

Anakin Skywalker wie, że Obi-Wan Kenobi nie wybrał go jako ucznia. Zamiast tego spełnia życzenia umierającego Mistrza Obi-Wana, Qui-Gona, który związał ich oba losy. Teraz, Anakin zaczyna wątpić w zaangażowanie jego Mistrza ... a Obi-Wan zaczyna się zastanawiać, czy będzie on kiedykolwiek tak dobry jak Mistrz Qui-Gon.

Z tymi myślami, Mistrz i uczeń muszą zmierzyć się w treningu, który wkrótce zamienia się w walkę o przetrwanie. Oddział łowców nagród został zatrudniony do porywania Jedi i nikt nie jest w stanie im przeszkodzić. Anakin i Obi-Wan musi uniknąć pułapek i zasadzek ... i spróbować odkryć, kto stoi za śmiertelnym polowaniem na Jedi.

Oryginalny

Obi-Wan Kenobi and Anakin Skywalker.
Master and apprentice.
Chosen by fate. Destined for conflict.

Anakin Skywalker knows that Obi-Wan Kenobi did not choose him as an apprentice. Instead, it was the dying wish of Obi-Wan's own Master, Qui-Gon Jinn, that brought them together. Now, Anakin is beginning to doubt his Master's commitment… and Obi-Wan is starting to wonder if he will ever be as good a Master as Qui-Gon.

With these things in mind, Master and apprentice head out on a training exercise that soon turns into a struggle to survive. A squad of bounty hunters has been hired to capture the Jedi and they will stop at nothing to do it. Anakin and Obi-Wan must avoid the traps and ambushes… and try to discover who is behind the deadly Jedi hunt.

Streszczenie

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: streszczenie.

Bohaterowie

Galeria okładek

Recenzje

Bastion Polskich Fanów Star Wars (autor: Lord Sidious)

Linki zewnętrzne

Scholastic's New Young Heroes na StarWars.com (kopia na web.archive.org)


Jedi Quest
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!