Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jedi Skywalkera

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Przeniesienie.png
Transfer więźnia z bloku 1138.

Ta strona wymaga przeniesienia.


Zaproponowano przeniesienie tego artykułu pod nazwę Zakon Jedi Skywalkera. Możesz wypowiedzieć się na ten temat na stronie dyskusji.

Jedi Skywalkera
Twórca/Twórcy Luke Skywalker[1]
Przywódca/Przywódcy Luke Skywalker[1]
Wybitni członkowie Ben Solo
Kwatera główna
Stworzone na podstawie Zakon Jedi[4][1]
Data założenia Pomiędzy 4 a 28 ABY[5]
Data rozwiązania Przed 34 ABY[1]Szkolenie nowego pokolenia Jedi zostało rozpoczęte przez Luke'a Skywalkera, ostatniego Jedi, w bliżej nieokreślonym czasie po bitwie o Endor, podczas której siły Imperium Galaktycznego odniosły wielkie straty z rąk Sojuszu dla Przywrócenia Republiki. Kwaterą główną organizacji była jedna z ocalałych przed czystką Imperium świątynia Jedi.

W bliżej nieokreślonym czasie, na nauki do swojego wuja trafił Ben Solo, syn Hana Solo i Leii Organy. Chłopak był pod wpływem silnego użytkownika Mocy, Snoke'a, który zwabił go na ciemną stronę. Ben został wielkim mistrzem rycerzy Ren, przyjmując przydomek Kylo, a świątynia Luke'a wraz z jego uczniami została zniszczona. Obwiniający się Skywalker postanowił udać się na wygnanie. Odnalazł pierwszą świątynię Jedi na planecie Ahch-To i osiedlił się tam. W 34 ABY odnalazła go tam czuła na Moc Rey, w której posiadanie trafił miecz świetlny ojca Luke'a.

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: opisanie historii.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!