Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Jin-Lo Rayce

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Jin-Lo Rayce był ostatnim padawanem Jocasty Nu, który swój trening odbywał aż do rozpoczęcia Czystki Jedi. Założyciel grupy użytkowników Mocy zwanej Agentami Ossusa.

Biografia

Jin-Lo Rayce jako młody chłopak spędzał wiele nocy w Archiwach Jedi w świątyni na Coruscant, gdyż fascynowała go zawiła historia Zakonu. Został za to zauważony przez Jocastę Nu i wzięty przez nią na ucznia.

Gdy został wydany rozkaz 66 i Darth Vader na czele 501 Legionu przypuścił szturm na Świątynię Jedi, Jocasta wyszła mu naprzeciw by go powstrzymać. Wcześniej jednak dała Rayce'owi datapad, wypełniony planami i mapami podziemnych części Coruscant, a następnie kazała uciec ze Świątyni podziemnymi przejściami. Młodzieniec zniknął w czeluściach planety-miasta.

Przez kolejnych kilka miesięcy Rayce żył w podziemiach Coruscant, unikając imperialnych patroli i starając się jakoś przeżyć. Pewnego razu udało mu się zakraść na pokład transportowca lecącego na Chandrilę, na której zatrzymał się przez jakiś czas. Jin-Lo błąkał się potem w Światach Jądra od jednej planety do drugiej, czasami odwiedzając także jakiś świat w Wewnętrznych i Środkowych Rubieżach. Postawił sobie za cel znalezienie jakichkolwiek Jedi. Niestety, nie odnalazł ani jednego. Mimo to podczas tych wszystkich podróży natrafił na wiele młodych istot wrażliwych na Moc.

Po kilku miesiącach uciekania Rayce doszedł do wniosku, że Jedi po prostu wyginęli. Postanowił więc powrócić na te światy, które odwiedził, by zebrać i wyszkolić wcześniej napotkane istoty w tajnikach Mocy (mimo że sam nie przeszedł pełnego treningu Jedi). Po jakimś czasie stworzył pewną liczbę komórek agentów wrażliwych na Moc. Ostatecznie nazwał swoją organizację Agentami Ossusa. Grupa działała w ukryciu i różniła się pod wieloma względami od tradycyjnego Zakonu Jedi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!