Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jovan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł został napisany na podstawie komiksów z magazynu Star Wars Rebelianci, których chronologia nie została ustalona.
Jovan.png
Jovan
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Przynależność:
Jovan był imperialnym porucznikiem. Około 5 BBY został aresztowany za zdradę Imperium.

Biografia

Młodość

Gdyby nie on możliwe, że nie ukończyłbym akademii.
- Kallus o Jovanie do komendanta Aresko.[1]

W nieokreślonym czasie przed 5 BBY Jovan uczeszczał do imperialnej akademii na Coruscant. Na niektóre zajęcia chodził wraz z późniejszym agentem Kallusem. Ukończyli akademię w tym samym czasie.

Śledzctwo na Garelu

W nieokreślonym czasie przed 5 BBY Jovan wraz z Kallusem stacjonował na Garelu. Jovan prowadził tam śledztwo w sprawie malwersacji, ale działał bardziej powodowany chciwością niż przyniesieniem chwały Imperium Galaktycznemu.

Zdrada

Około pięć lat przed bitwą o Yavin Jovan zdradził Imperium, ponieważ chciał żyć na własną korzyść.

Aresztowanie Jovana.

Kiedy przybył do akademii na Lothalu, Kallus dostał rozkaz aresztowania go. Jovan zaczął uciekać, lecz gonili go szturmowcy i Kallus. Jovan dostał się do hangaru i odleciał myśliwcem TIE. Mężczyzna udał się do osady Dinar gdzie niedługo potem imperialnym frachtowcem przybył agent IBB. Rozpoczęły się poszukiwania Jovana. Kiedy Kallus szedł uliczką, Jovan napadł na niego. Wywiązała się rozmowa podczas której rozmawiali o zdradzie Jovana. Następnie rozpoczęła się krótka szarpanina podczas której Jovan postrzelił szturmowca i uciekł do myśliwca TIE. Kallus również wsiadł do TIE'a i na równinach Lothalu między mężczyznami wywiązała się walka. W wyniku tej walki myśliwec Kallusa stracił działka, a Jovan rozbił się. Kiedy Kallus wylądował ogłuszył Jovana. Gdy przyleciał transportowiec Jovan został zabrany na jego pokład. Dalsze losy porucznika Jovana są nieznane.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!