Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


K'Armyn Viraxo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
K'Armyn Viraxo
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Przynależność: Viraxo Industries
K`Armyn Viraxo był przedsiębiorcą, żyjącym podczas galaktycznej wojny domowej i właścicielem firmy Viraxo Industries. Jego największymi konkurentami była rodzina Azzameen i ich firma Twin Suns Transport Services.

Biografia

K'Armyn Viraxo.

Nieznana jest ani data, ani miejsce urodzenia K'Armyna. Nie jest też wiadome, czy to on był założycielem firmy Viraxo Industries, czy też ją odziedziczył. Pewno jest za to, że w 3 ABY był on już wieloletnim właścicielem korporacji. Była do potężna, znakomicie prosperująca firma, głównie za sprawą układów z Imperium.

Istniała plotka, że Viraxo odważył się nawet na szantażowanie imperialnych oficerów. Dzięki temu zdobył potężnego protektora w postaci Imperium i mógł względnie bezpiecznie prowadzić interesy w burzliwych czasach galaktycznej wojny domowej.

K'Armyn Viraxo miał jednak wroga w postaci firmy Twin Suns Transport Services, posiadanej przez rodzinę Azzameen. Początkowy konflikt między korporacjami, który miał naturę czysto handlową, zmienił się z czasem w otwartą wojnę, gdy statki przedsiębiorstw zaczęły atakować placówki konkurencji.

Aby wyrzucić Azzameenów z rynku, Viraxo bezskutecznie próbował rzucić na nich podejrzenia o przemyt nielegalnych towarów. Niedługo później jednak nadarzyła się dla niego idealna okazja - Azzameenowie zostali przyłapani na gorącym uczynku, na współpracy z Sojuszem Rebeliantów. Podczas bitwy zginął zaś Tomaas Azzameen, głowa rodziny.

Nie wiadomo, czy to Viraxo był odpowiedzialny, za przyłapanie Azzameenów. Wiadomo jednak, że przy takim obrocie wydarzeń, uruchomił wszelkie swoje wtyki w Imperium, by przejąć jak najwięcej majątku konkurencyjnej firmy. Udało mu się zdobyć m. in. stację Twin Sun.

Zniszczenie Highrollera przez Ace'a Azzameena.

Wielu Azzameenów jednak przeżyło i przysięgło zemstę Viraxo. Bracia Emon i Ace Azzameen zaplanowali nawet zamach na K'Armyna. Zestrzelili jego jacht, Highroller, gdy ten przelatywał w pobliżu stacji Destreg II. Okazało się, jednak, że Viraxo (prawdopodobnie od swego szpiega, którego miał wśród Azzameenów) dowiedział się o planowanym ataku i nie było go na pokładzie jachtu. Opłacił natomiast najemników, aby ci zniszczyli braci Azzameen.

W późniejszym okresie K'Armyn zawarł układ z Czarnym Słońcem, lecz nie uchroniło to dwóch placówek Viraxo Industries przed całkowitym zniszczeniem przez siły Azzameenów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!