Niech Moc będzie z Wami!Kale Roshuir

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Kale Roshuir.jpg
Kale Roshuir
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja: Kapitan
Kale Roshuir był kapitanem Armii Imperialnej podczas galaktycznej wojny domowej.

Biografia

Jakieś pół roku po bitwie o Yavin 4 Kale stacjonował w bazie wojskowej na Kalist VI, w skład której wchodził również duży obóz jeniecki. Jeśli nie liczyć uspokajania wybuchających co jakiś czas sprzeczek pomiędzy podległymi mu żołnierzami, służba przebiegała raczej bez większych wydarzeń w placówce. Wszystko zmieniło się, kiedy na planecie wylądował imperialny frachtowiec Nuna's Twins wraz załogą, która meldowała, że została zaatakowana przez rebeliantów w rejonie planety Thila. Dowodzący bazą generał Noils rozkazał Roshuirowi, by razem z przybyłą na pokładzie frachtowca porucznik Deeną Shan ułożył plan zaatakowania rzekomej bazy Rebelii na Thili.

Deena i Kale przypadli sobie do gustu co spowodowało, że po zaplanowaniu operacji spędzili ze sobą upojną noc. Rano, kiedy Roshuir szykował się do drogi, Shan z niewiadomych pobudek radziła mu, by nie brał udziału w operacji. Kale jednak postanowił zignorować jej obawy, myśląc, że po prostu niepotrzebnie zamartwiała się o niego. Krótko przed odlotem na planetę dostał meldunek, że nowy oficer w bazie, porucznik Janek Sunber miał drugą poważną sprzeczkę z tamtejszym porucznikiem Clynnem, a nawet wymierzył do niego z blastera. Pomimo tłumaczeń Sunbera, Roshuir zawiesił go w obowiązkach do czasu powrotu z akcji na Thili.

Kilka godzin później Kale wylądował na Thili, wraz z dowodzoną przez Clynna kompanią szturmowców. Imperialni przystąpili do infiltracji jaskini, w której miała się znajdować baza wroga. Po chwili nastąpił wybuch miny-pułapki, w wyniku którego zginął Clynn i wielu szturmowców. Sam Roshuir ledwo uniknął śmierci w eksplozji. Był zszokowany tym co się stało, tym bardziej że Deena ostrzegała go, by nie brał w tym udziału. Szybko domyślił się, że Deena wraz z załogą frachtowca byli w rzeczywistości agentami Sojuszu. Najgorsze z tego było to, że odlatując na Thilę, pozostawili osłabiony garnizon na pastwę rebeliantów. Kale czym prędzej zebrał ocalałych żołnierzy i po kilku godzinach doleciał z powrotem na Kalist VI. Tam spotkał Deenę stojącą na lądowisku, która była bardzo zaskoczona jego widokiem. Mimo to, że chciała go naprawdę ostrzec, Roshuir był wściekły, że dał się wrobić w rebeliancki spisek. Chciał aresztować Shan, jednak w ostatniej chwili został ogłuszony przez dowódcę rebeliantów, kapitana Harrana, w momencie gdy ci rozpoczynali akcję. Kiedy się obudził było już po wszystkim, a rebelianci uciekli po wykonaniu swoich zadań. Chciał potem pociągnąć do odpowiedzialności Janka Sunbera za poprzednie postępki, jednak dowództwo wyperswadowało to z nieznanych mu bliżej powodów.

Niedługo potem został przeniesiony z Kalist VI do innych zadań. Miał objąć dowództwo w operacji mającej na celu schwytanie Luke'a Skywalkera. Rolę przynęty zgodził się udawać Janek Sunber, który znał w dzieciństwie Luke'a. Kiedy Skywalker wylądował na opuszczonej stacji kosmicznej, wraz z nim była Deena Shan, na widok której Roshuir przyspieszył atak szturmowców. Mimo, że jeszcze niedawno pałali do siebie uczuciem, to jednak Kale i Deena nie mieli problemów z próbowaniem zabicia siebie nawzajem. Kapitan rozkazał Sunberowi, by ten zaatakował z zaskoczenia Luke'a, jednak jego podwładny nie znalazł dogodnej sytuacji do tego. Kiedy Luke i reszta uciekali ze stacji przez przypadek spowodowali otwarcie się włazu prowadzącego w kosmos. Kilku szturmowców wypadło w próżnię, jednak Roshuirowi udało się utrzymać do czasu zamknięcia włazu. Po chwili znów podjął pościg za uciekinierami, jednak Skywalker i jego kompanii zdołali już uciec na pokładzie frachtowca.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!