Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kapsuła 1977

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kapsuła 1977 tuż przed zniszczeniem.

Kapsuła 1977 to kapsuła ratunkowa należąca do flagowego okrętu floty mistrza Jedi Plo Koona - Triumphant.

Historia

W bliżej nie określonym czasie wojen klonów mistrz Koon wraz ze swoją flotą, dotarł do systemu Abregado w poszukiwaniu tajemniczej broni Separatystów, krążownika Malevolence. Wrogi statek skrywał potężną broń – działo jonowe. Okręty mistrza Koona nie były w zasięgu by móc uderzyć na Malevolence, jednak wrogi statek miał znacznie większą siłę ognia. Generał Grievous rozkazał wystrzelenie z działa, co spowodowało sparaliżowanie Venatorów Jedi.

Plo Koon tuż przed katastrofą polecił wszystkim by udali się do kapsuł ratunkowych. Gdy już stateczki zostały odpalone, generał Grievous widząc ucieczkę Republiki, wysłał w ślad za nimi łowców kapsuł.

Gdy Jedi i pozostała załoga kapsuły starali się naprawić własny statek, dotarł do nich komunikat od 1977. Siedzący w jej wnętrzu klon wzywał pomocy i meldował, że jego kapsuła jest pod ostrzałem. Chwilę potem zacumował do niej statek abordażowy typu Droch, po czym jego załoga rozszczelniła kadłub 1977 i wysłała całą jej załogę w próżnię, skazując ich na śmierć.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!