Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kawałek domu, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire20.jpg
Kawałek domu
Scenariusz Ron Marz
Rysunki Tomas Giorello
Kolory Brad Anderson
Tytuł oryginalny Empire 20: A Little Piece of Home, Part 1
Wydanie polskie 16 lutego 2012
(w Star Wars Komiks 2/2012)
Egmont Polska
Wydanie USA 26 maja 2004
Dark Horse Comics
Oprawa Miękka
Okładka Douglas Wheatley
Tłumaczenie Zbigniew Grzędowicz
Liczba stron 24
Czas akcji 0 ABY
Poprzedni Cel: Vader
Następny Kawałek domu, część 2


Kawałek domu, część 1 (Empire 20: A Little Piece of Home, Part 1) to komiks będący dwudziestą częścią serii Empire i pierwszą częścią opowieści Kawałek domu. W Stanach Zjednoczonych ukazał się nakładem Dark Horse Comics 26 maja 2004 roku. W Polsce swoją premierę miał 16 lutego 2012 roku nakładem wydawnictwa Egmont Polska w pięćdziesiątym trzecim numerze Star Wars Komiks.

Streszczenie

Luke Skywalker obserwuje jak statek księżniczki Lei odłącza się od floty rebelii. Od Hana Solo dowiaduje się, że poleciała ona w poszukiwaniu nowej bazy dla rebeliantów, a związek to ma z jej byłym chłopakiem.

Leia wyjaśnia C-3PO, że celem ich podróży jest księżyc w układzie Ryloth, gdzie spotka się ze starym znajomym z Alderaana, który nie zginął podczas zagłady tego świata, Raalem Panteerem. Na miejscu witają ich Nallen, służący rodu Panteerów i sam Raal. Po czułych powitaniach, księżniczka i droid zostają zaprowadzeni do bogatej posiadłości myśliwskiej, gdzie spotykają się ze starszym bratem Raala, Heethem. Leia w trakcie rozmowy ujawnia, że należy do Sojuszu Rebeliantów i prosi o pozwolenie wykorzystania mało znanego księżyca jako ich kolejnej bazy. Przy konsumpcji t'iilu z Alderaana starszy z Panteerów odmawia pomocy i obwinia ją o to, że nie ma już ich rodzimej planety.

Potem Raal zabiera Leię na przejażdżkę po rezerwacie jego rodziny. Podziwiają w gęstym lesie zwierzęta sprowadzone z innych rejonów galaktyki, takie jak peko-peko, hrumpha oraz thrantaa. Mężczyzna wyznaje księżniczce, że wciąż coś do niej czuje. Wtenczas z jeziora, nad którym właśnie są, wynurza się smokowąż i wywraca ich pojazd. Raal zabija potwora strzałem z karabinu i obojgu udaje się ujść z tego cało. Niestety nadajnik opadł na dno bagna i dwójka zmuszona jest wracać do domu na pieszo, co jest niebezpieczne z powodu zbliżającego się zmroku. Na domiar złego Leia odkrywa, że za liśćmi czeka na nich groźny veermok.

Zawartość


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!