Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kawałek domu, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire21.jpg
Kawałek domu
Scenariusz Ron Marz
Rysunki Tomas Giorello
Kolory Michael Atiyeh
Litery Michael David Thomas
Tytuł oryginalny Empire 21: A Little Piece of Home, Part 2
Wydanie polskie 16 lutego 2012
(w Star Wars Komiks 2/2012)
Egmont Polska
Wydanie USA 30 czerwca 2004
Dark Horse Comics
Oprawa Miękka
Okładka David Michael Beck
Tłumaczenie Zbigniew Grzędowicz
Liczba stron 24
Czas akcji 0 ABY
Poprzedni Kawałek domu, część 1
Następny Razem samotni


Kawałek domu, część 2 (Empire 21: A Little Piece of Home, Part 2) to komiks będący dwudziestą pierwszą częścią serii Empire i drugim zeszytem opowieści Kawałek domu. W Stanach Zjednoczonych ukazał się nakładem Dark Horse Comics 30 czerwca 2004 roku. W Polsce swoją premierę miał 16 lutego 2012 roku nakładem wydawnictwa Egmont Polska w pięćdziesiątym trzecim numerze Star Wars Komiks.

Streszczenie

Księżniczkę Leię i Raala Panteera atakuje w lesie wściekły veermok. Rzuca się na mężczyznę i zaczyna go dusić swoimi wielkimi, włochatymi łapami. Nagle potwór pada martwy na ziemię, a za jego plecami stoi Leia z karabinem Raala, którym zastrzeliła bestię. Mimo, że nastaje noc, poobijany Panteer rusza z dziewczyną w dalszą drogę do jego posiadłości.

O świcie księżniczka wspomina z towarzyszem ich młodzieńcze lata, a w szczególności ich pierwszy pocałunek. Ma przeczucie, że ktoś ich obserwuje zza krzaków, jednak nikogo takiego nie ma w pobliżu. Opowiedziała przyjacielowi jak z senator stała się przywódczynią Sojuszu Rebeliantów. Podczas przeprawy przez rzekę z wody wyłonił się scrange, a Raal zaczął do niego strzelać. Stwór zanurzył się z powrotem, upadając na niego. Ledwo żywego mężczyznę wyciągnęła na brzeg Leia, ale spod jego kurtki wyszedł morp, który go ukąsił. Księżniczka pozbyła się szkodnika, lecz jad spowodował paraliż. Nie zgodziła się go zostawić w dżungli i aż do wieczora pomagała mu dalej iść.

Kiedy Raal upadł z powodu wycieńczenia organizmu, z buszu wyskoczył kolejny veermok, prawdopodobnie partner poprzednio zabitego. Leia przy pomocy zwykłej gałęzi postanowiła bronić towarzysza. Zwierzę zaskoczone jej postawą, odeszło w drugą stronę. Okazało się, że odpuściło, bo księżniczka stanęła w obronie swojego partnera, przez co poczuło z nią jakąś więź. Następnie umierający Panteer poprosił o ostatni pocałunek, na co dziewczyna przystała. Po chwili leżał już martwy, a Heeth Panteer, który zaraz się pojawił, źle przyjął wieść o jego śmierci. Nakazał odlecieć Lei i C-3PO z tego księżyca.

Po powrocie do floty Sojuszu, przywitana została przez Hana, Luke'a i Chewbaccę, ale nie chciała z nimi długo rozmawiać.

Zawartość


Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!