Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Keeli

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Keeli.jpg
Keeli
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Data i miejsce śmierci: 22 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne (potem ściął)
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Keeli to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Posiadał stopień kapitana.

Biografia

Młodość

Keeli jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu kapitana.

Kariera wojskowa

Bitwa o Ryloth

W nieokreślonym czasie wojny, Keeli został przydzielony do generała Ima-Gun Di, który otrzymał za zadanie odbicie Ryloth z rąk Separatystów. Klon w towarzystwie innych zbrojnych wyruszył na zniewoloną planetę. Po przybyciu na miejsce kapitan w towarzystwie swoich braci i generała Di przedarł się przez blokadę wroga, po czym wylądował na powierzchni ojczyzny Twi'leków. Tam Republikanie nawiązali kontakt z bojownikami o wolność pod przywództwem Chama Syndulli. Wspólnymi siłami obrońcy i mieszkańcy zaczęli stawiać opór najeźdźcy.

Ostatnia walka.

Po trwających jakiś czas walkach, okazało się, że siły Konfederacji były zbyt liczne by można je było pokonać przy ówczesnym stanie wojsk. W związku z tym walczący postanowili wezwać wsparcie i walczyć dalej. Gdy pomoc nie nadchodziła, a wróg zacieśniał pętlę w okół Republikanów, generał Di i kapitan Keeli postanowili ewakuować mieszkańców, a sami stawiać opór do końca. W celu podniesienia szans na przeżycie, dowódcy zaplanowali zablokowanie jednej z dróg do swojej kryjówki, poprzez wysadzenie kanonierki z materiałami wybuchowymi. Gdy to się stało, a Separatyści zajęli ostatnią drogę prowadzącą do Keeliego i jego towarzyszy, Republikanie ruszyli do ostatniej walki. Nie minęło dużo czasu, a większość klonów została zabita. Kapitan w walkach został ranny, przez co na chwilę stracił przytomność. Gdy się obudził zobaczył samotnego mistrza Jedi walczącego z droidami. Klon ruszył z pomocą dla dowódcy. We dwójkę stawiali opór wrogowi, lecz jego ogromna przewaga spowodowała w końcu ich śmierć.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Keeliego.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!