Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ken

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dooku2.png
Nie bądź taki pewien, mój młody Jedi.

Ten artykuł zawiera treści o niedookreślonej zgodności z chronologią Legend.


Treść tego artykułu pochodzi ze źródeł o niepewnej kanoniczności zgodności z chronologią Legend i może być sprzeczna z innymi źródłami tworzącymi ten porządek.

Ken.JPG
Ken Palpatine
Data i miejsce narodzin: 7 BBY
Miejsce pochodzenia: Kessel
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brąz
Kolor oczu: Szaro-niebieskie
Przynależność: Nowa Republika
Ken to wnuk imperatora Palpatine'a, mieszkający w Zaginionym Mieście na Yavin 4.

Historia

Ken był synem Triclopsa, który był trójokim mutantem, a także synem Palpatine'a i jego kochanki. Jego ojciec wylądował w szpitalu psychiatrycznym, gdzie poznał swoją Kendaline, która podobno była potomkiem Jedi, zmuszaną tam do pracy w charakterze pielęgniarki. Z tego związku zrodził się Ken. Gdy zmarła, Kena zabrał mistrz Jedi i umieścił go na Yavinie 4, w podziemnym mieście. Ken nie wiedział nic o swoich przodkach i żył nieświadom, że w jego żyłach płynie krew imperatora. Jedyną pamiątką po ojcu, był kawałek srebrzystego kryształu, który wnuk Palpatine'a zawsze miał na szyi. Drugą połówkę posiadał jego ojciec.

Ken był wychowywany przez roboty - DJ-88, oraz HC-100, a także Chip skonstruowany po to, by chłopiec nie czuł się samotny. Syn Triclopsa był bardzo dobrym uczniem. Z chęcią słuchał opowieści o Rebelii i jej bohaterach. Chciał ich wszystkich poznać, a najbardziej Luke'a Skywalkera. Kiedy Ken miał 12 lat, a było to rok po bitwie o Endor, wyszedł z miasta by poznać okolicę. Dość szybko natknął się na Luke'a, który na planecie prowadził Akademię. Nie zdążył za długo z nim porozmawiać, gdyż do miasta z powrotem, zabrał go DJ-88.

Niedługo potem, Najwyższy Prorok Ciemnej Strony, zwany Kadann, wygłosił przepowiednie która mówiła, że młody książę Jedi zniszczy Imperatora Triclopsa. Co było do przewidzenia, ten zjawił się na Yavinie, aby zlikwidować ten problem, ale został powstrzymany. Po tym wydarzeniu, Ken odleciał z planety, wraz z Lukiem, aby mógł szkolić się na Jedi. Jakiś czas później, zdołał poznać swoją przeszłość. Wkrótce potem, Ken osobiście spotkał swojego ojca. Ten rozpoznał go po krysztale, który obaj mieli na szyi. Niedługo potem, Kadann podał Kenowi narkotyk, który zmusił go do wyjawienia mu lokalizacji miasta w którym wychował się Ken. Wnuk Imperatora został jednak uwolniony, a Kadann i jego wojska unieruchomione.

Kwestia kanoniczności

  • Kwestia synostwa Triclopsa nie jest do końca jasna, stąd nie wiadomo na pewno, czy Ken może być uważany za wnuka Palpatine'a. Wymienione poniżej książki przedstawiają to tak, jak napisano powyżej w artykule, jednak nie są one wspierane przez żadne inne materiały, a dodatkowo są to pozycje pisane dla dzieci. Sprawa pozostaje otwarta.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!