Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Klon-kapitan (Tranquility)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

GreenCaptain.png
Klon-kapitan (Tranquility)
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Ten klon-kapitan służył w Kompanii Zielonej, będąc jej bezpośrednim dowódcą. W bliżej nieokreślonym momencie wojen klonów eskortował Nute'a Gunraya na Coruscant.

Biografia

Młodość

Kapitan został stworzony na Kamino dzięki wykorzystaniu przez kaminoańskich klonerów DNA mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Po przejściu szkolenia w zakresie walki i dowodzenia kompanią został włączony w szeregi 41 Elitarnego Legionu.

Abordaż na Tranquility

Maszynownia pusta. Zamykamy ją.
—Kapitan do komandora Gree.
Kapitan i towarzyszący mu klon w maszynowni Tranquility.

W bliżej nieokreślonym momencie wojen klonów Kompania Zielona stacjonowała w pobliżu Rodii. Wkrótce cześć oddziału została wysłana na ojczystą planetę Rodian, aby wspomóc senator Amidalę, która pojmała wicekróla Federacji Handlowej, Nute'a Gunraya. Przywódca Konfederacji Niezależnych Systemów został przetransportowany za pomocą fregaty Consular na pokład niszczyciela Tranquility. Okręt miał przewieźć zbrodniarza na Coruscant. Po drodze został jednak zaatakowany przez trzy statki typu Droch pod osłoną kilku kluczy droidów-sępów. Statki abordażowe pozwoliły oddziałowi droidów bojowych typu B2 dostać się do głównego hangaru Tranquility. W pomieszczeniu doszło do walki między robotami a klonami. Kiedy potyczka ucichła, kapitan Kompanii Zielonych przeszukiwał okręt w celu zlokalizowania ewentualnych zagrożeń. Wraz z jednym z podwładnych sprawdził maszynownię, jednak nie zauważył tam niczego podejrzanego.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!