Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Klon-mechanik

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Klonmechanik.jpg
Klon-mechanik
Data założenia 22 BBY
Wyposażenie
PrzynależnośćKlon-mechanik to rodzaj żołnierzy-klonów. W przeciwieństwie do pozostałych swych braci, ci żołnierze mieli za zadanie obsługę i serwis maszyn w hangarach republikańskich krążowników.

Charakterystyka

Klony-mechanicy musiały mieć smykałkę do napraw pojazdów. Podczas szkolenia na Kamino zostali nauczeni naprawy niemal wszystkich pojazdów, będących w arsenale Wielkiej Armii Republiki. Jednocześnie klony o takiej specjalizacji miały bardzo pożyteczną cechę – potrafiły pracować w ciszy, nie zwracając uwagi na rozgorączkowanych pilotów i wyładowywanych rannych. Do najbardziej standardowych zadań mechaników należało zatankowanie pojazdów, sczytanie raportów, naprawy uszkodzeń i wyładowanie droidów astro mechanicznych oraz poddanie ich serwisowi. Aby ułatwić żołnierzom pracę, wyposażono ich w kamizelki z kieszeniami na narzędzia i części zamienne oraz słuchawki, zapewniające bezpośrednią łączność z pilotami.

Na wypadek abordażu droidów klony-mechanicy zostali przeszkoleni również w zakresie walki i wyposażeni w blastery DC-15S. Wyszkolenie to przydało się m.in. podczas ataku na flotę Obi-Wana Kenobiego[1].

Znani klony-mechanicy

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!