Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Klon leśny

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.
Klon leśny, zwany też klonem bagiennym, to żołnierz Wielkiej Armii Republiki, wyspecjalizowany w działaniach w terenach pokrytych lasami lub na bagnach i mokradłach.

Charakterystyka

Klony leśne przed walką na Kashyyyku.

Klony leśne posiadały swoje unikalne pancerze, noszące maskujące barwy, umożliwiające atak z zaskoczenia podczas walk w środowisku leśnym. Aby żołnierze mogli swobodnie przemieszczać się po bagnach, wyposażono ich w specjalne wojskowe buty. Hełm klona bagiennego był bardzo unikalny – jego system komunikacyjny był podobny do tego wykorzystywanego przez żołnierzy ARF, a później przez pilotów AT-RT. Ważnym elementem była też osłona antyodblaskowa, mająca wysokość około połowy wysokości całego hełmu.

Podstawowe wyposażenie klona leśnego nie różniło się od sprzętu tradycyjnego żołnierza. Wykorzystywał on blaster DC-15S, rzadziej DC-15A, ponieważ był zbyt duży i nieporęczny w środowisku leśnym, detonatory termiczne oraz granaty jonowe. Na bagnach klony mogły przemieszczać się na specjalnych śmigaczach Infantry Support Platform. Kiedy w lesie byli potrzebni snajperzy, zaopatrzano ich w blastery DC-15x.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!