Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 24: Rycerze cierpienia, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor24.jpg
Rycerze Starej Republiki 24: Rycerze cierpienia, część 3
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Dustin Weaver
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 24: Knights of Suffering, Part 3
Wydanie USA Dark Horse Comics
29 listopada 2007
Okładka Colin Wilson
Liczba zeszytów 3/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 24: Rycerze cierpienia, część 3 to dwudziesty czwarty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Rycerze cierpienia (trzeci i ostatni zeszyt tej serii opowiadań).

Treść komiksu

Raana Tey przypomina sobie pewien dzień podczas swego szkolenia. Usłyszała wtedy przepowiednię o pięciu. Przepowiednia ta cały czas pozostawała w jej pamięci i chciała zrobić wszystko, by nie dopuścić do jej spełnienia.

Mistrzyni Tey podczas medytacji zostaje odwiedzona przez Gadona Theka, który informuje ją, że nadszedł czas, aby rozpoczęła swoje zadanie. W podziemiach Akademii Jedi członkowie gagu Ukrytych Beków wraz z Gryphem instalują ładunki wybuchowe. Raana wyrusza na górne poziomy budynku, by odnaleźć Cassusa.

W tym samym czasie Zayne Carrick i Shel Jelavan idą w stronę głównego wejścia do Akademii. Po drodze rozmawiają o prawdzie na temat zabójstwa brata Shel. Zayne próbuje przekonać ją do swej niewinności i Shel wydaje się mu wierzyć. Chwilę później zostają zauważeni przez grupkę Mandalorian. Dziewczyna rzuca się w objęcia Zayne'mu i całuje go, co sprawia, że patrol pozostawia ich samych. Po wejściu do środka Zayne rozpoznaje pomieszczenie, w którym jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej spędzali czas. Przypomina sobie Shada i rozczula się na to wspomnienie. Shel odnajduje w tym czasie miecz świetlny brata. Zayne postanawia udać sie samotnie na najwyższy poziom Akademii pozostawiając Shel na dole. Chwilę później w pomieszczeniu pojawia się Raana i dowiedziawszy się o pomyśle Carricka udaje się za nim. Na górze Zayne zastaje Gormera w kwaterze Cassusa. Mandalorianin informuje go, że Fett opuścił bazę i udał się w inne miejsce i planuje atak na rebeliantów. Zayne dowiedziawszy się o tym postanawia opuścić pomieszczenie i zawiadomić przyjaciół, ale Gormer zastawia mu drogę. W tym momencie zostaje zabity przez Raanę, która następnie rozpoczyna walkę z Carrickiem. W tym samym czasie Gryph dowiaduje się, że rozpoczął się atak na rebeliantów postanawia udać się śmigaczem w okolice Akademii i uratować Zayne'go. Pomoc ofiaruje mu Gadon Thek. Tymczasem w Akademii toczy się walka. Zayne używa swego plecaka rakietowego, by oddalić się od mistrzyni, ale nie udaje się to mu. Przy okazji traci swój miecz. Raana podchodzi do niego i wyjaśnia całą sytuację oraz proroctwa, które jej zdaniem dotyczą Carricka. Mistrzyni bierze zamach i przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu Zayne'mu. W tym momencie zostaje przebita mieczem przez Shel, która usłyszała wyjaśnienia Raany. W tej samej chwili pojawia się Gryph i spuszcza do wnętrza Akademii linę. Zayne i Shel łapią się jej i zostają wyciągnięci. Okazuje się jednak, że Raana nie jest martwa. Wychodzi ona na dach. Zayne próbuje jej pomóc, lecz bezskutecznie. W ostatniej chwili swego życia mówi Zayne'mu, by powiedział Kryndzie, że miała rację. W tym momencie Gryph naciska guzik i cała Akademia zamienia się w kupę gruzów...

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskieSeria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!