Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Koffi Arana

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

KoffiAranapor.jpg
Koffi Arana
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Ciemny brąz
Kolor skóry: Ciemna
Przynależność:
Profesja: Mistrz Jedi
Koffi Arana to mistrz Jedi ery upadku Republiki. Używał miecza o niebieskim ostrzu. Zginął w roku 19 BBY w czasie konklawe na Kessel.

Biografia

Wojny klonów

W czasie wojen klonów Arana uczestniczył w starciach na Zewnętrznych Rubieżach, gdzie brał udział m.in w bitwie o Boz Pity. Pod koniec wojny przebywał czasem na Tatooine oraz odwiedzał świątynię Jedi na Coruscant, gdzie przebywali w tym samym czasie Quinlan Vos, Obi-Wan Kenobi i Wybraniec.

Koffi Arana przeżył rozkaz 66, o czym wiedział wywiad Imperium. Jego list gończy pojawił się w HoloNet News. Potem Koffi wraz z kilkoma innymi ocalałymi Jedi udał się na Coruscant, ku świątyni. Z ukrycia zauważyli, że sanktuarium było w ogniu, a imperialni żołnierze palili ciała zabitych rycerzy. Arana i reszta ocalałych pogrążyła się w smutku.

Konklawe na Kessel

Darth Vader zabija Koffiego Aranę.

W roku 19 BBY razem z siedmiorgiem ocalałych Jedi udał się na Kessel. Podobnie jak inni, nie wiedział o zastawionej przez Shadday Potkin pułapki na Dartha Vadera. Koffi uważał, że za wszelkie zło w galaktyce odpowiadają Sithowie i tylko ich śmierć pozwoli na obalenie Imperium. Był gotów na użycie każdej broni, która umożliwi zabicie Imperatora i jego ucznia - nawet jeśli miałaby to być ciemna strona która mogłaby mu pomóc w osiągnięciu celu. Gdy przybył Vader, Arana zaatakował go, jednak został odepchnięty. Gdy Sith odebrał mistrzyni Potkin ostrze z cortosis, zgasił jego miecz. Rozbrojony Vader próbował przekonać Jedi, że chce się poddać. Mistrzyni Bultar Swan nie chciała zabijać nieuzbrojonego przeciwnika, ale Arana powiedział, że on może to uczynić.

Aktor Gervais Koffi jako Koffi Arana.

Zabił ją próbując wyrwać jej miecz świetlny. Próbował zaatakować Vadera, jednak ten wbił mu w pierś swoją odciętą rękę trzymającą ostrze z cortosis. Mistrz Jedi umarł.

W oficjalnym oświadczeniu władz nowego Imperium Galaktycznego, sformułowanym przez Sate'a Pestage'a Koffi zginął podczas bitwy, zabity przez innego Jedi.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!