Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Kradzież matrycy 0-0-0

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Kradziez matrycy 000.jpg
Kradzież matrycy 0-0-0
Konflikt: Galaktyczna wojna domowa
Data: 0 ABY
Miejsce: Świat Kwarantanny III
Skutki:
Uczestnicy:
Kradzież matrycy 0-0-0 było wydarzeniem mającym miejsce w roku 0 ABY podczas galaktycznej wojny domowej.

Historia

Przyczyny

W czasie galaktycznej wojny domowej, niedługo po bitwie o Yavin 4, Chelli Lona Aphra otrzymała zlecenie od Droid Gotry mające na celu przeniknięcie na powierzchnię asteroidy o nazwie Świat Kwarantanny III, a następnie wykradnięcie stamtąd matrycy osobowości 0-0-0.

Przebieg

Kobieta przyjęła powierzone jej zadanie, dlatego zgodnie z założeniami dotarła do wyznaczonego miejsca. Tam, niezauważona, dotarła do skarbca, w którym zamknięte były objęte kwarantanną przedmioty, a następnie rozpoczęła jego inwigilację. Z pomocą niewykrywalnego pyłu mikrodroidów, archeolog uniknęła kontaktu z rozsianymi po pomieszczeniu laserami, co pozwoliło jej na dotarcie do pożądanej matrycy.

Aphra przejęła przedmiot, a następnie rozpoczęła drogę w stronę wyjścia. Podczas jej ewakuacji, naruszyła system bezpieczeństwa co spowodowało, że znalazła się pod ostrzałem mechanizmów obronnych. Doktor puściła się biegiem, w czasie którego spotkała wytoczoną przeciw niej droidekę.

Wykorzystując swoją szybkość i spryt, kobieta wyskoczyła za znajdujące się w pobliżu drzwi wyjściowe, unikając dalszego ostrzału. Ku swojemu zaskoczeniu, Aphra odkryła, że została otoczona przez super droidy bojowe B2 pod dowództwem Utaniego Xane'a. Kurator oświadczył złodziejce, że skradziony przez nią przedmiot znajdował się pod nadzorem nie bez przyczyny, a ona powinna była trafić do więzienia.

Nieoczekiwanie sytuacja została zaburzona przez przybycie Dartha Vadera, który zamierzał wynająć Aphrę do prywatnych celów. Na widok Mrocznego Lorda Sithów, Xane począł upominać go o naruszeniu obowiązujących traktatów, lecz nowo przybyły zignorował go i zaatakował towarzyszące mu maszyny. Zaistniała potyczka doprowadziła do zwarcia między Aphrą, a Utanim, gdyż kobieta pragnęła odzyskać skradzioną matrycę. Jej wysiłki zakończyły się sukcesem, a odwrócony plecami do Vadera, Xane został przez niego zabity za pomocą miecza świetlnego.

Skutki

Po wyeliminowaniu droidów i zabiciu kuratora, Sith oznajmił Aphrze cel swego przybycia, po czym wraz z nią opuścił Świat Kwarantanny III na pokładzie jej statku o nazwie Ark Angel. W czasie podróży, towarzysze wspólnymi siłami zamontowali skradzioną matrycę osobowości w droidzie protokolarnym nadając mu tożsamość 0-0-0.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!