Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


LR-57

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: serial TWC.
LR-57.jpg
LR-57
Producent Klan Detaliczny
Model Seria LR droidów bojowych
Typ Droid bojowy
Uzbrojenie Dwa podwójne działka blasterowe
PrzynależnośćLR-57, znany też jako droid detaliczny, to droid bojowy serii LR, produkowany na zlecenie Klanu Detalicznego. W czasie wojny klonów, był jednym z wielu droidów, wchodzących w skład armii Separatystów.

Wygląd i charakterystyka

Ponieważ głównym przeznaczeniem droida, była służba jako wartownik oraz strażnik siedzib Klanu Detalicznego, na jego grzbiecie zostały umieszczone, dwie niezwykle wrażliwe anteny. Kiedy droid pozostawał w ukryciu, najczęściej pod ziemią, anteny wyszukiwały różnego typu sygnałów działalności oraz zakłóceń, które wywołałby reakcje droida. Aby móc sprawnie, opuszczać swe kryjówki, wyposażono go, w niezwykle mocne i wytrzymałe nogi, pozwalające mu wzbić się na wysokość, kilku metrów. W swoje ramiona, miał wmontowane po dwa działka blasterowe, które oprócz prowadzenia ostrzału, umożliwiały mu nawiązanie walki wręcz. Dużo lepiej jednak, spisywał się w walce dystansowej.

Historia

Droidy LR-57 zostały opracowane i produkowane przez Klan Detaliczny, na planecie Christophsis, tam też znajdowały się szczególnie dochodowe placówki firmy. Były one wykorzystywane jako strażnicy oraz ochroniarze, siedzib organizacji. Kiedy sprzymierzone z Klanem siły Separatystów, najechały planetę, znajdujące się na niej droidy LR-57, zostały oddelegowane, pod dowództwo generała Loathsoma. Powierzono im odpowiedzialne zadanie, pilnowania generatora pola siłowego, który był niezbędny do zwycięstwa Separatystów, w bitwie z armią Republiki. Rycerzowi Jedi Anakinowi Skywalkerowi oraz jego padawance Ahsoce Tano, udało się jednak zniszczyć, wszystkie droidy strażnicze, a następnie generator pola, tym samym przechylając szalę zwycięstwa, na stronę Republiki. LR-57 wzięły również udział, w kilku innych bitwach wojen klonów, ale nie były tak powszechnie stosowane jak inne jednostki, dlatego nie miały większego wpływu na rozwój konfliktu.

Po zakończeniu wojen klonów oraz śmierci członków Rady Separatystów, wydano rozkaz dezaktywacji wszystkich droidów armii Konfederacji, w tym także ocalałym do tej pory LR-57. Następnie nakazano je zezłomować i zakazano ich dalszej produkcji.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!