Niech Moc będzie z Wami!Lateronowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Greez Dritus.png
Lateronowie
Planeta macierzysta: Lateron
Język: Basic
Kolor skóry: Szara
Cechy charakterystyczne: 4 ręce
Lateronowie byli rasą rozumną pochodzącą z planety Lateron charakteryzującą się szarą skórą i czterema rękoma. Jednym z jej przedstawicieli był Greez Dritus.

Charakterystyka

Lateronowie byli pokryci szarą skórą, a wyróżniającą ich cechą anatomiczną były cztery ręce. Przedstawiciele płci męskiej posiadali owłosienie na głowach. Posiadali jedną parę trójkątnych uszu, dwoje oczu, nos był płaski i ograniczał się do dwóch małych dziurek zaś usta były stosunkowo szerokie. Ich broda również mogła być owłosiona. Lateronowie nie byli wysoką rasą, a ich przeciętny przedstawiciel sięgał zaledwie do piersi dorosłego człowieka.

Historia

W czasach Imperium Galaktycznego działał jeden z Lateronów. Był nim Greez Dritus, który w młodości chcąc zarobić na przeżycie wpadł w sidła hazardu i zadłużył się przez to u Pomiotów Haxionu. Po rozpoczęciu Wielkiej Czystki Jedi poznał ocalałą członkinię Zakonu Jedi - Cere Jundę, która częściowo pomogła mu wyjść z długów i odtąd wspólnie podróżowali po galaktyce należącym do Greeza jachtem Stinger Mantis. W 14 BBY pomogli oni uciec z Bracci innemu ocalałemu Jedi - Calowi Kestisowi. W trójkę brali udział w misji, której celem było znalezienie holokronu z listą wrażliwych na Moc dzieci, które stanowiły klucz do odbudowy Zakonu Jedi. W trakcie wyprawy Dritus przeszedł moralną przemianę, do czego szczególnie przyczynił się fakt, że przez jego długi Kestis został złapany przez Pomioty Haxionu - ten Lateron przestał odtąd dbać wyłącznie o siebie i nabrał wyższych wartości, a podczas ewentualnego szkolenia następnego pokolenia Jedi chciał służyć przyszłym padawanom praktycznymi, niezwiązanymi z tematyką Mocy radami.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!