Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ll'awa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Llawa.jpg
Ll'awa
Miejsce pochodzenia: Lehon
Rasa: Rakatanin
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Starsi
Ll'awa był Rakataninem mieszkającym na Lehonie w czasach wojny domowej Jedi. Należał do plemienia Starszych i był naukowcem, a przedmiotem jego badań było przywrócenie Rakatanom wrażliwości na Moc, którą tysiące lat wcześniej (w nie do końca znanych okolicznościach) utracili. Wysuwał teorie, iż odcięcie jego rasy od Mocy było spowodowane zmianami genetycznymi w organizmach Rakatan pod wpływem jednego ze szczepów śmiercionośnego wirusa, który przyczynił się do upadku Bezkresnego Imperium. W 3956 BBY spotkał Revana, z którym podzielił się wynikami swoich badań.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Ll'awa potrzebował danych dotyczących kodu genetycznego różnych Rakatan, żyjących na przestrzeni wieków. Znajdowały się one w Świątyni Przodków, więc naukowiec poprosił spotkanego Revana o to, by je mu dostarczył. Jedi tak postąpił, przyspieszając tym samym jego badania.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!