Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Lojalność to nie grzech

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Swec13cover.jpg
Lojalność to nie grzech
What Sin Loyalty
Scenariusz: Jeremy Barlow
Ilustracje: Patrick Blaine
Ilustracja na okładce: David Michael Beck
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
26 listopada 2003
Wydanie polskie: Wydawnictwo Egmont
17 czerwca 2009 (w Star Wars Komiks 6/2009)
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 BBY


Lojalność to nie grzech (Empire 13: What Sin Loaylty?) to 24-stronicowy komiks, który ukazał się w USA 26 listopada 2003 jako trzynasty numer serii Empire. W Polsce został opublikowany 17 czerwca 2009 przez wydawnictwo Egmont w dziesiątym numerze magazynu Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Sojusz Rebeliancki zdobywa coraz większe wpływy i w galaktyce narasta opór wobec Imperium. Sierżant szturmowców TK-622, jeden z wielu imperialnych żołnierzy klonów, bierze udział w stłumieniu powstania na planecie Ralltiir, a następnie wraz ze swoim dowódcą, komandorem Akobim, zostaje przeniesiony na Gwiazdę Śmierci.(Egmont Polska, 2009)

Streszczenie

Planeta Ralltiir, tuż przed bitwą o Yavin. Trwają walki między Imperium, a Rebelią. Szturmowiec TK-622 niszczy rebeliancki ścigacz biorąc do niewoli jeńców. Po powrocie do bazy, spotyka swojego przełożonego, komandora Akobiego. Jest on zmartwiony kolejnymi atakami sabotażystów. Tymczasem nagły wybuch niszczy przekaźniki. Przed śmiercią ratuje Akobiego TK-622, osłaniając komandora własnym ciałem. Po tym wypadku, cała dywizja zostaje przeniesiona na Gwiazdę Śmierci. Problemy pojawiają się już na niszczycielu. Przeprogramowany droid protokolarny typu RA-7 atakuje imperialnych oficerów. Ponownie komandora Akobiego ratuje TK-622. Również na stacji bojowej pojawia się kłopot, bowiem zbuntowana Sonda imperialna próbuje atakować szturmowców. Dzięki szybkiej akcji żołnierzy Imperium zostaje jednak zniszczona. Dzień później zaczyna sie bitwa o Yavin. W jej trakcie, TK-622 odkrywa, że sabotażystą jest żołnierz z dywizji Akobiego - Krono Relt. Dochodzi do pojedynku, w którym klon pokonuje zdrajcę. Jednak Gwiazda Śmierci zostaje zniszczona.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria okładek

Recenzje


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!