Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ma'kis'shaalas

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ma'kis'.jpg
Ma'kis'shaalas
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Kintan
Rasa: Nikto
Kolor włosów: Brak
Przynależność: Zakon Jedi
Profesja: Rycerz Jedi
Ma'kis'shaalas nazywany też Ma'kisem był znamienitym rycerzem Jedi gatunku Nikto, pochodzącym z planety Kintan. Przed wstąpieniem do zakonu należał do zrzeszenia Morgukai - był bezlitosnym wojownikiem rozsławionym w szeregach owych wojaków. Trwał on jako jeden z Morgukai ponad dekadę lecz później słuch o nim zaginął - jak wieść niosła poległ. Lecz prawda była inna - przystąpił on do Zakonu Jedi.

Nieokreśloną ilość czasu po przystąpieniu do Zakonu, Ma'kis został wysłany na misję dyplomatyczną na ojczystą planetę Kintan gdzie miał spotkać się z niejakim Tsyrem - jego starym przyjacielem, przywódcą Morgukai. Pomiędzy wojownikami wywiązała się walka w której obaj odnieśli ciężkie rany, lecz przeżyli.

Podczas wojen klonów, Ma'kis brał aktywny udział w walkach. Jako jednemu z garstki udało mu się przetrwać morderczy rozkaz 66. Wkrótce po rozpoczęciu czystki Ma'kis udał się na sekretne konklawe na Kessel gdzie spotkał się z ósemką innych Jedi którzy przybyli na obradę. Wkrótce jednak wyszło na jaw iż mistrzyni Shadday Potkin zwabiła na konklawe samego Vadera. Ma'kis zginął drugi w tym pojedynku.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!