Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mako

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mayko.jpg
Mako
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Profesja: Łowca nagród
Mako[1] to łowczyni nagród pracująca dla Bradena w czasie zimnej wojny.

Biografia

Nie wiadomo wiele szczegółów co do przeszłości Mako. Została odnaleziona na księżycu Nar Shaddaa. W młodości tak interesowała się wszystkim związanym z komputerami, że w wieku 7 lat znała wszystkie języki programowania. Rok później rozbiła transakcję sierocińca Sektora Czerwonego Światła, który chciał ją sprzedać za wysoką cenę. Dzięki swoim umiejętnościom dziewczyna stała się jednym z najgroźniejszych gangsterów na księżycu.

7 lat później, w czasie trwania zimnej wojny Mako przebywała na Nar Shaddaa. Tam zwerbował ją łowca nagród Braden. Kobieta dołączyła do jego zespołu, do którego należał też Nikto, Jory. Mako wkrótce okazała się być niezwykle uzdolniona w zakresie informatyki, sprzętu i technologii. Po raz pierwszy w życiu dziewczyna miała istoty, które mogła uważać za rodzinę.

Kilka lat po podpisaniu traktatu z Coruscant, Mako przebywała wraz z grupą na Nal Hutta, skąd wspomagała nowego ucznia Bradena, który przygotowywał się do udziału w organizowanym przez Mandalorian turnieju, zwanego Wielkimi Łowami. Kobieta żywo interesowała się historią Wielkich Łowów i znała imiona niemal wszystkich zwycięzców.[2]

Ciekawostki

Przypisy

  1. Mako po raz pierwszy pojawiła się w materiale wideo "Developer Walkthrough", a jej imię zostało przez widzów błędnie odebrane jako "Mayko". Dopiero niemieckie i francuskie napisy do innego filmiku, opublikowanego ponad rok później, "Crew Skills" wyprowadziły fanów z błędu, potwierdzając, że postać ta to Mako.
  2. "Developer Walkthrough"
  3. "Crew Skills"

Źródła


Towarzysze Scree
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!