Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Memah Roothes

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
MemahRoothes.jpg
Memah Roothes
Miejsce pochodzenia: Ryloth
Rasa: Twi'lekanka
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Niebieski
Memah Roothes była barmanką i właścicielem kantyny Miękkie Serce na Coruscant. W pewnym momencie przed 6 BBY, po zniszczeniu kantyny w tajemniczych okolicznościach, przyjęła propozycje prowadzenia kantyny na pierwszej Gwieździe Śmierci. Swoją nową kantynę nazwała Twarde Serce. Podczas bitwy o Yavin, Memah, wraz z kilkorgiem znajomych uciekła z stacji tuż przed jej zniszczeniem.

Biografia

Myślę, że to ty jesteś źródłem kłopotów, Ratua. Pewnie byłoby dla mnie lepiej, gdybym trzymała się od ciebie najdalej jak to możliwe.
Pewnie tak. Ale co by to była za zabawa?
— Memah i Ratua w kantynie Twarde Serce na Gwieździe Śmierci[1][2]

Urodzona na Ryloth Memah wyemigrowała na Coruscant przed upadkiem starej Republiki i otworzyła tam kantynę. Zatrudniła Roda jako ochroniarza, z biegiem czasu stali się przyjaciółmi.

Pewnego razu została poproszony przez agenta Imperium Galaktycznego, który zaproponował jej dwuletni kontrakt na zarządzanie kantyną na stacji. Wynagrodzenia i świadczenia wydawały się być bardzo dobre, a Memah była skłonna zaakceptować ofertę, jednak zgodziła się dopiero, gdy jej kantyna Miękkie Serce i cała okolica wokół niej została zniszczony w pożarze w podejrzanych okolicznościach. Jedynym warunkiem było to, że będzie mógł do niej dołączyć Rodo, na co agent przystał.

W kantynie Twarde Serce stała się popularna wśród załogi Gwiazdy Śmierci, bywał tam szturmowiec Nova Stihl, pilot Villian Dance i Celot Ratua Dil. Ratua zaintrygował Memah, nie minęło dużo czasu aż zaczęli się spotykać, choć Ratua nie krył się z tym,, że jest zbiegłym więźniem.

Gdy Gwiazda Śmierci zniszczyła Despayre Memah i inni byli rozczarowani Imperium. Po zniszczeniu Alderaana wszyscy byli przerażeni tym, co pomogli zbudować. Memah, razem z Celotem, Kornellem Divinim, Villianem, Teelą Kaarz, Rodem, Novą Stihlem]i Atourem Ritenem postanowili uciec ze stacji bojowej przebrani za medyków i kradnąc prom medyczny. Grupa szczęśliwie uciekła tuż przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, choć Riten, Stihl i Rodo zostali zmuszeni do pozostania, aby zapewnić pomyślne uruchomienie promu. Po wszystkim Ratua zaproponował Memah, by wspólnie odwiedzili jego rodzinę, przyznał też, że jest bardzo bogaty. Kobieta zgodziła się.

Przypisy

  1. Gwiazda Śmierci (powieść)
  2. I think you are trouble, Ratua. It would probably be much better for me if I stayed as far away from you as I could.
    Probably, but where's the fun in that?

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!