Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Między młotem a kowadłem

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Empire23.jpg
Między młotem a kowadłem
Scenariusz Jeremy Barlow
Rysunki Brandon Badeaux
Kolory Michael Atiyeh
Litery Michael David Thomas
Tytuł oryginalny Empire 23: The Bravery of Being Out of Range
Wydanie polskie Egmont Polska
23 kwietnia 2014
(w Star Wars Komiks 2/2014)
Wydanie USA Dark Horse Comics
18 sierpnia 2004
Oprawa Miękka
Okładka Kilian Plunkett
Liczba zeszytów 23/40
Tłumaczenie Zbigniew Grzędowicz
Liczba stron 24
Cena 6,99 PLN (w Star Wars Komiks 2/2014)
Czas akcji 0 ABY
Poprzedni Razem samotni
Następny Układ idioty, część 1


Między młotem a kowadłem (Empire 23: The Bravery of Being Out of Range) to dwudziesty trzeci numer serii komiksowej Empire wydany przez Dark Horse Comics 18 sierpnia 2004 roku. W Polsce wydany został w Star Wars Komiks 2/2014 23 kwietnia 2014 roku przez Egmont Polska.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Głównym bohaterem tego komiksu jest BoShek, przemytnik i wybitny pilot, pochodzący z Korelii. Pojawił się w Nowej nadziei tylko epizodycznie, odegrał jednak ważną rolę w historii uniwersum Star Wars - właśnie on w kantynie w Mos Eisley skierował szukających transportu Obi-Wana i Luke'a do Hana i Chewbaccy, aranżując brzemienne w skutki spotkanie.(Egmont Polska, 2011)

Streszczenie

W połowie roku 0 BBY na planecie o nazwie Stoga, były przemytnik, BoShek ucieka na ścigaczu wraz z Rashą Bex przed rebeliantami. Resha mówi, że ścigają ją, bo była kiedyś jedną z nich, ale zdecydowała się ich opuścić, a Rebelia stwierdziła, że wie za dużo. Przelatują przez wąwóz, gdzie na ich szczęście rebeliancki pojazd się nie mieści. Shek zabiera Reshę do swojego przyjaciela Tama, który zgadza się ich przenocować. Rano w mieszkaniu pojawiają się rebelianci, przez co Shek i Bex muszą uciekać. Przed domem spotykają osiłka, który próbuje ich zatrzymać. Bo chwyta w rękę pręt i nokautuje go, po czym ucieka na jego ścigaczu. Rebelia goni ich aż do mostu wiszącego. W przeciwieństwie do uciekających, ci zatrzymują się i ostrzeliwują zaczepienia. Most zwala się, ścigacz Sheka spada w przepaść, a on i Resha wyskakują w idealnym momencie, żeby chwycić się zwisającej linki. Po chwili ktoś ich wciąga. U góry wita ich Imperium Galaktyczne. Resha przyznaje się, że dla nich pracuje. BoShed zostaje aresztowany ze względu na to, że w przyszłości szmuglując towar zniszczył parę TIE-ów. Bex namawia go, aby przyłączył się do nich lecz ten odmawia. Prosi on Reshę, aby uwolniła go i razem uciekli. Kobieta zostaje jednak nieugięta.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Miejsca

  • Stoga (Pierwsze pojawienie)

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Recenzje


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!