Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Misja na Taul

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.  
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Missja na Taul.png
Misja na Taul
Data: Przed 34 ABY
Miejsce: Taul
Przyczyny: Rozbicie się transportowca z droidami na powierzchni Taul
Skutki:
Uczestnicy:
Misja na Taul była wydarzeniem mającym na celu dotarcie ocalałych droidów z rozbitego na Taul transportowca do najbliższego nadajnika, znajdującego się we wraku myśliwca TIE. Maszyny zostały jednak zaatakowane przez miejscową florę i faunę, na skutek czego przetrwał tylko C-3PO.

Historia

Przyczyny

Przed rokiem 34 ABY na powierzchni egzotycznej Taul rozbił się transportowiec wiozący schwytanego O-MR1, droida Najwyższego Porządku, który miał posiadać dane o miejscu przetrzymywania schwytanego admirała Ackbara. W katastrofie poległ dowodzący kapitan Hoff oraz całą żywa załoga, a przetrwały tylko droidy, w tym droid protokolarny C-3PO, dwaj ochroniarze VL-44 i PZ-99, droid budowlany CO-34 i medyk 2MED2 oraz więziony Omri.

Przebieg

Droidy przegrupowały się i postanowiły udać w kierunku zachodnim. W czasie drogi C-3PO wykrył sygnał z nadajnika, który znajdował się we wraku rozbitego przed tygodniem TIE. Droidy kontynuowały trasę, podczas której Omri wywołał dyskusję na temat kasowania pamięci droidom. Po drodze napotkali liczące kilkaset osobników stado przyprawopająków. Ochroniarze starali się osłaniać resztę, podczas gdy droid budowlany torował im drogę do najbliższej bezpiecznej skały. Dotarli do niej, lecz kosztem PZ-99, który poświęcił się dla towarzyszy. Kontynuowali podróż, rozmawiając ponownie na temat wspomnień. Omri odparł, że ma czasem przebłyski sprzed kasowania pamięci, co jak się okazało miewał czasami również C-3PO. Dotarli do terenu bagnistego, którego przejście było problemem. CO-34 skonstruował więc z siebie most, aby umożliwić reszcie przejście na drugą stronę. Nagle 2MED2 został wciągnięty do bagna przez dziwną mackę, a resztę zaatakowały dzikie zwierzęta. Droidy przedarły się na drugą stronę, lecz C-3PO stracił rękę, a CO-34 został uszkodzony na tyle, że po złożeniu się do pierwotnego kształtu wpadł do cieczy i zatonął. Po chwili przelatująca gigantyczna ważka zabrała także VL-44, odlatując z nim w kierunku nieba. Ormi i 3PO zostali zdani na siebie. Postanowili kontynuować trasę. Po długim czasie w drodze zaczęli obawiać się, że zanim dotrą do celu dopadnie ich deszcz kwasu, który regularnie miał miejsce na planecie. Wkrótce kiedy zbliżyli się do wraków, zaczęła się kwaśna ulewa. Droidy zdołały ukryć się pod skrzydłem pierwszego rozbitego statku, lecz dotarcie do drugiego z zamontowanym nadajnikiem było niemożliwe. Omri powiedział więc, że tak na prawdę kłamał i wie gdzie trzymają Ackbara. Wysłał 3PO dane, po czym poświęcił się przynosząc nadajnik. W czasie topienia kwasem ukazał się czerwony podkład, który zastosowany został dawno temu na droidzie. Threepeo dzięki pomocy towarzysza nadał sygnał z wezwaniem o pomoc i wkrótce odebrał go Poe Dameron wraz z BB-8.

Skutki

Przed odlotem z planety 3PO zabrał leżącą na ziemi rękę Omriego i postanowił wczepić ją sobie zamiast swojej, którą stracił w walce. Mimo, że zaburzała ona estetykę droida, przypominała mu o poświęceniu jakiego droidy dokonały. Dzięki danym Ackbar został odnaleziony i uwolniony.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!