Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Moorint

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Moorint.png
Moorint
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Szare
Przynależność: Pielgrzymi
Moorint był Twi'lekiem żyjącym w czasie zimnej wojny w wiosce Kalikori na Tythonie. Pełnił on funkcję dowódcy zwiadowców w lokalnej społeczności Pielgrzymów i był jednym z przywódców podczas walk z lokalną rasą Drapieżców.

Biografia

W 3643 BBY w skutek ekspansji terytorium Twi'leków oraz inspiracji upadłego Jedi, Bengela Morra Drapieżcy rozpoczęli ataki na Kalikori. W tym czasie Moorint i jego podwładni uważnie obserwowali ruchy wroga. Po ataku na tereny treningowe Jedi padawana mistrza Jedi Orgusa Dina przyszedł do matriarchini Twi'lekowie zaoferowali współpracę. W zamian za informacje o Drapieżcach zgromadzone przez ludzi Moorinta padawan miał zająć się składem broni należącym do prymitywnego gatunku. Dowódca zwiadowców sugerował, by wysadzić arsenał i zabić tak wielu wrogów jak to możliwe, lecz za radą córki matriarchini, Ranny Tao'Ven, młody Jedi zabrał broń i przyniósł ją mieszkańcom wioski, by ci mogli się samodzielnie bronić.

Jakiś czas później po wykonaniu kilku misji padawan powrócił do Kalikori. Tym razem Moorint poinformował obrońcę pokoju w galaktyce o głównej bazie Drapieżców zlokalizowanej na terenie Grzbietu Tythos, chronionej przez pole siłowe. Młody Jedi zniszczył osłonę placówki, co umożliwiło żołnierzom Pielgrzymów atakowanie jej.

Moorint i Pielgrzymi próbują pojmać padawana.

Po upływie pewnego czasu do wioski zawitał Bengel Morr. Ex-Jedi zaproponował Twi'lekom, że w zamian za wydanie Orgusa Dina i jego ucznia Drapieżcy zaprzestaną ataków na wioskę. Pielgrzymi przystali na ten układ. Podstęp na złapanie mistrza Jedi się udał i Moorint wraz z Saylewem oraz Eseni, szykowali się do pojmania padawana, podczas gdy ten rozmawiał z Ranną Tao'Ven w domu matriarchini. Grupa wkroczyła po chwili do budynku. Moorint postrzelił Jedi używając strzałki ze środkami usypiającymi, zaś Saylew obezwładnił towarzyszącego droida T7-O1. Misja Pielgrzymów nie powiodła się, gdyż po przebudzeniu młody Jedi używając perswazji Mocą przekonał Twi'leków do zostawienia go. Niepowodzenie Moorinta i jego kompanów uszło im jednak płazem, gdyż padawan pokonał w pojedynku Morra i zakończył konflikt pomiędzy Drapieżcami i Twi'lekami.

Alternatywne zakończenia

Zakończenie się pojmania w domu matriarchini może mieć różne zakończenia w zależności od wyboru gracza. Jedną z alternatyw kierujących nas w stronę ciemnej strony jest zabicie trójki Twi'leków. W drugim możliwym zakończeniu nasz bohater stara się przekonać Pielgrzymów do odpuszczenia mu, lecz spotyka się to z odmową. Jednak zgodnie z doktryną legendarnych produkcji ze świata Gwiezdnych wojen nasz bohater podejmuje decyzję przybliżające go najbardziej w stronę jasnej strony i używając Mocy bezkrwawo kończy to spotkanie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!