Ekipa Biblioteki Ossus życzy Wam Wesołych Świąt! Niech Moc będzie z Wami!Mroczne Imperium, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darkempire6.jpg
Mroczne Imperium, część 6
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Dark Empire 6: The Fate of a Galaxy
Wydanie polskie 1997
TM-Semic w Star Wars 3/1997
Wydanie USA 20 października 1992
Dark Horse Comics
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 6/6
Tłumaczenie Katarzyna Rustecka
Liczba stron 24
Cena 3,95 PLN
Czas akcji 10 ABY


Mroczne Imperium, część 6 (Dark Empire 6: The Fate of a Galaxy) to ostatni zeszyt serii Mroczne Imperium, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars numer 3/1997.

Streszczenie

Z pokładu Millennium Falcona Han Solo i Chewbacca wysyłają sygnał paraliżujący Pogromców Światów pożerających Mon Calamari. Pogromcy momentalnie się zatrzymuję i morscy komandosi rozpoczynają abordaż. Na pokładzie Silencera-7 komandor Klev rozkazuje uruchomić same fabryki broni automatycznej. Wkrótce z trzewi Pogromców wyłaniają się nowe myśliwce, które niszczą amfibie komandosów. Na pokładzie Sokoła, załoga zastanawia się co teraz zrobić, nagle C-3PO informuje, że R2-D2 opracował nowy kod, dzięki któremu zmusi Pogromców żeby robili to co im każe. Komandosi ewakuują się, a po chwili R2 wysyła sygnał, który powoduje, że Pogromcy zaczynają się ze sobą zderzać. Jeden po drugim World Dewastatory zaczynają wybuchać. Bitwa o Kalamar zakończyła się zwycięstwem Nowej Republiki.

Krótko po powrocie do bazy Pinnacle odbywa się narada dotycząca danych zapisanych przez Luke'a w pamięci R2. Okazuje się, że Imperator planuje za pomocą ataków falowych zdobywać światy blisko Głębokiego Jądra i posuwać się coraz dalej od niego.

Leia w swojej komnacie wyjmuje holokron i ukazuje jej się hologram Bodo Baasa. Bodo Baas tłumaczy Lei, że jest złączony z Mocą i zna możliwe przyszłości, po czym opowiada jej przepowiednię swojego mistrza. Nagle Leia wyczuwa bardzo blisko obecność swojego brata. To Gwiezdny Niszczyciel Eclipse zbliża się do bazy Pinnacle. Przywódcom floty Republiki ukazuje się widmo Imperatora i Luke'a. Palpatine proponuje, że przedyskutuje z Siłami Przymierza rozejm, jeżeli oddadzą mu Leię i holokron. Młoda Jedi wsiada na imperialny prom i dostaje się na pokład Eclipse'a. Strażnicy prowadzą ją do Lorda Sith, który każe Luke'owi przeciągnąć ją na Ciemną Stronę. Podczas rozmowy z bratem Lei ponownie udaje się przeciągnąć go na jasną stronę. Wściekły Palpatine uderza w Luke błyskawicami Mocy. Po chwili obaj ponownie ścierają się w walce na miecze świetlne. Tym razem Luke'owi udaje się odciąć dłoń Imperatora trzymającą miecz. Wściekły Imperator przyzywa Burzę Mocy, która pochłania statki Republiki. Luke i Leia wspólnymi siłami blokują możliwość kontroli Palpatine'a nad burzą i ta zaczyna pożerać flagowy okręt Mrocznego Lorda. W ostatniej chwili Luke i Leia wsiadają na prom i uciekają z Gwiezdnego Niszczyciela. Już bezpieczne rodzeństwo rozmawia o przyszłości. Luke oznajmia, że Rycerze Jedi znowu powstaną.

Bohaterowie

Nowości techniczne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!