Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Mroczne Imperium II, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
De2 4.jpg
Mroczne Imperium II, część 4
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Dark Empire II 4: Battle on Byss
Wydanie polskie 1997
TM-Semic
w Star Wars 5/1997
Wydanie USA 21 marca 1995
Dark Horse Comics
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 4/6
Tłumaczenie Katarzyna Rustecka
Liczba stron 24
Cena 3,95 PLN
Czas akcji 10 ABY


Mroczne Imperium II, część 4 (Dark Empire II 4: Battle on Byss) to czwarty zeszyt serii Mroczne Imperium II, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 5/1997.

Streszczenie

Na pokładzie imperialnego frachtowca Reliance znajduje się dostawa Viper Automadonów. Nikt nie spodziewa się, że są one nafaszerowane rebeliantami. W jednym z nich Lando Calrissian i Zevulon Veers powtarzają plan ataku. Tymczasem, podczas wizytacji nowego Działa Galaktycznego, Palpatine dowiaduje się, że Sedriss i Vill Goir zginęli. Natychmiast mianuj nowego egzekutora - Xecra Nista, a jego zastępcą zostaje Tedryn-Sha. Obu obdarowuje Mocą Ciemnej Strony. To wydarzenie wyczuwa nawet Luke Skywalker na planecie Ossus. Chwilę później zostaje on wprowadzony przez Rayfa Ysannę do dawnej biblioteki Jedi. Tam odnajduje wiele starożytnych ksiąg, z których jedna dotyczy bitewnej medytacji Jedi. Jem Ysanna mówi Luke'owi, że chce zostać Jedi, a ten obiecuje, że porozmawia z wodzami Ysannów. Później wodzowie, choć niechętnie, zgadzają się żeby Rayf i Jem zostali uczniami Luke'a, więc wszyscy razem odlatują Jedi Explorerem do bazy Pinnacle.

Tymczasem Millennium Falcon goniony przez łowców nagród, a wśród nich samego Bobę Fetta wlatuje w międzygwiezdną chmurę gazu. Fett decyduje się zaczekać aż Sokół wróci ale Han Solo wyprowadza swój statek na drugą stronę chmury. Okazuje się, że trafiają do Ganathanu, w systemie Ganath - planety od dawna odciętej od reszty Galaktyki. Tam bohaterowie spotykają napędzany parą okręt wojenny Robida Colossus, który odholowuje ich do portu stołecznego Ganathanu. W porcie czeka już król Ghanatu - Empatojayos Brand, który poznaje w Vimie-Da-Bodzie i Lei Organie Solo Jedi. Vima i Leia również wyczuwają Moc w Brandzie. Empatojayos opowiada im jak został królem Ganathu, a oni w zamian opowiadają o śmierci Vadera i upadku Imperium.

W zupełnie innym miejscu - barze pilotów na Byss, Salla Zend i Shug Ninx dowiadują się, że Starlight Intruder został rozebrany na części i przetopiony. W tej chwili z Reliance wypakowywane są nowe droid bojowy. Gdy już wszystkie stoją na terminalu, rebelianci włączają je od środka i rozpoczynają atak. Salla i Shug obserwują z okna kantyny, jak droidy zmierzają do cytadeli Imperatora. Gdy podwładni Palpatine'a przekazują mu informacje o ataku, ten nie przejmuje się, tylko każe wypuścić przeciwko agresorom Chrysalisy.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!