Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Mroczne Imperium II, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
De2 6.jpg
Mroczne Imperium II, część 6
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Dark Empire II 6: Hand of Darkness
Wydanie polskie 1997
TM-Semic w Star Wars 6/1997
Wydanie USA 23 maja 1995
Dark Horse Comics
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 6/6
Tłumaczenie Katarzyna Rustecka
Liczba stron 24
Cena 3,95 PLN
Czas akcji 10 ABY


Mroczne Imperium II, część 6 (Dark Empire II 6: Hand of Darkness) to szósty, a zarazem ostatni zeszyt serii Mroczne Imperium II, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 6/1997.

Streszczenie

Na Nowym Alderaanie panuje sielska atmosfera, a Jacen i Jaina Solo bawią się z wujaszkiem Chewbaccą. Winter informuje Leię Organę Solo o utracie kontaktu z Siłami Przymierza i zaopatrzeniowcem majorem Natthanem. Nagle Empatojayos Brand zauważa niezidentyfikowany statek ale okazuje się, że to Luke Skywalker i Kam Solusar wrócili z wyprawy na Ossus, oraz przywieźli nowych towarzyszy - Jem i Rayfa Ysannów. Luke cieszy się ze spotkania ale musi też przekazać smutną wiadomość o katastrofie księżyca Pinnacle.

Tymczasem w zamku Bast, na planecie Vjun, trwa przesłuchanie Natthana, który po dwunastu godzinach w końcu ujawnia położenie Nowego Alderaanu. Palpatine decyduje się wysłać siedmiu członków Mrocznej Elity, aby pojmali Jedi i dzieci Lei. Wojownicy wsiadają do swoich Howlrunnerów i ruszają na wyznaczoną im misję.

W rebelianckiej kryjówce Empatojayos uczy Jem i Rayfa podnosić przedmioty za pomocą Mocy. Później Jedi i ich przyjaciele oglądają obrazy holograficzne ze starożytnej księgi znalezionej przez Luke'a w bibliotece na Ossusie, dotyczące medytacji bitewnej. Pod wpływem namowy żony Han Solo decyduje, że wraz z Chewbaccą odlecą Millennium Falconem na bezpieczną odległość od planety i porozumieją się z Landem Calrissianem i Wedge'em Antillesem. Gdy zapada zmierzch Han i Chewie wylatują Falconem, a Luke i Jem oglądają razem zachód słońca.

Później Luke kładzie się i we śnie ma wizję, w której rozmawiał z Palpatine'em. W tym czasie do jego łóżka zakradają się, wysłane przez Mroczną Elitę, droidy skarabeusze. Droidy wstrzykują Luke'owi truciznę, a ten budzi się z krzykiem. W tym momencie do jego pokoju wchodzą Tedryn-Sha i Krdys Mordi. Zaraz po nich wchodzą zaalarmowane krzykiem Luke'a Leia i Jem. Jem przecina swoim mieczem świetlnym Mordiego. Po chwili zostaje postrzelona przez Tedryna ale i on ginie od ciosu Lei. Do pokoju wchodzi również Vima-Da-Boda, która zajmuje się Luke'iem, który pod wpływem trucizny stracił przytomność.

Na zewnątrz Kvag Gthull informuje Xecra Nista o utracie kontaktu z Sha i Mordim. Nagle naprzeciw nich pojawiają się Rayf, Brand i Kam Solusar. Pierwszemu mrocznemu Jedi Ysanna odrąbuje rękę, dwóch kolejnych powala Mocą Empatojayos, a Solusar pokonuje Nista. W tym czasie Gthull porywa bliźnięta Solo ale Rayf za pomocą Mocy rzuca je z powrotem w ręce Winter. Kvag ginie od strzału z blastera Lei, która usłyszała płacz swoich dzieci. Solo mówi Rayfowi, że jego siostra również została ranna, więc ten idzie do niej i żegna się z nią w chwili jej śmierci.

Gdy ocaleli mroczni wojownicy szukają schronienia, z mgły wyłaniają się transportery AT-AT kroczące w kierunku bazy rebeliantów. Ukryte dźwigi hydrauliczne podnoszą działa obronne z podziemnych silosów ale zostają one zniszczone przez turbolasery AT-AT. W tym czasie Luke budzi się ze śpiączki i wszyscy razem opuszczają bazę. Nagle na niebie pojawia się Sokół wraz z posiłkami - Bespin Banditem, Starhookiem 10, Hyperspace Marauderem i trzema X-wingami, które niszczą AT-AT. Starhook ląduje i zabiera ocalałych rebeliantów i wszyscy razem odlatują z planety. W trakcie ucieczki atakują ich jeszcze ocaleli członkowie Mrocznej Elity w swoich Howlrunnerach ale przyjaciele uciekają w nadprzestrzeń.

Statki szczęśliwie trafiają do kosmicznego miasta Nespis VIII w systemach Aurilu. Okazuje się, że baza Pinnacle została ewakuowana i sztab Sojuszu został przeniesiony właśnie tu. Wszyscy witają się z Mon Mothmą i Ackbarem, a Leia udaje się pod opiekę lekarzy, ponieważ czuje zbliżający się poród. Rayf, Luke, Kam i Empatojayos oglądają malowidła opisujące czyny Jedi podczas wojny sithów, w miejscu, w którym Kam i Luke pierwszy raz się spotkali. Jedi rozmawiają o przyszłości zakonu, gdy nagle przerywa im Han informując, że urodził mu się kolejny syn. Gdy wszyscy odwiedzają Leię, ta nadaje swojemu synowie imię - Anakin, po jego dziadku.

Bohaterowie

Nowości techniczne

Miejsa


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!