Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Multi Altitude Assault Transport

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nicniewidze.png
Nic nie widzę!

Ten artykuł jest zbyt słabo zilustrowany.


To hasło nie zawiera grafik lub posiada ich zbyt mało. Jeżeli możesz, dodaj odpowiednie obrazki do artykułu aby go zilustrować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi grafik.

Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych. W tym artykule należy: poszerzyć, zredagować .

Multi Altitude Assault Transport, w skrócie MAAT, to pojazd atmosferyczno-kosmiczny używany przez siły Imperium Galaktycznego do desantu szturmowców.

Charakterystyka

Multi Altitude Assault Transport był ewolucją republikańskiej kanonierki Low Altitude Assault Transport. Jedynie układ skrzydeł i silników był podobny do maszyn ARC-170. Napędzana była repulsorami i mogła być używana zarówno w atmosferze jak i w przestrzeni kosmicznej. Jej głównym zadaniem było jak i LAAT transport żołnierzy do stref walk i ich ewakuacja.

Historia

Jedną z akcji, w których kanonierka MAAT wzięła udział, była bitwa o fabrykę myśliwców TIE w roku 3 BBY, gdzie dostarczyła posiłki dla generała Rahma Koty.

Ciekawostka

W grze The Force Unleashed, podczas przerywnika filmowego wyświetlanego podczas w czasie pacyfikacji Kashyyyka, można ujrzeć zestrzeloną kanonierkę MAAT.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!