Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Myśliwiec TIE/rc

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Vanguard.jpg
TIE Vanguard
Podstawowe dane
Pełna nazwa: Myśliwiec TIE/rc
Producent: Sienar Fleet Systems
Rodzaj: TIE
Specyfikacja techniczna
Długość: 6,3 m
Silniki: 2 silniki jonowe
Prędkość w kosmosie: 100 MGLT
Różne
Załoga: 1 pilot
Przynależność: Imperium GalaktyczneMyśliwiec TIE/rc (oraz jego podtyp o kodowej nazwie Vanguard) to jedna z wielu wersji najpopularniejszego myśliwca Imperium - TIE/ln.

Charakterystyka

Maszyna ta miała za zadanie patrolować obrzeża linii bojowej i przekazywać informacje o ewentualnych przeciwnikach na okręt dowodzenia. Główną zmianą, którą wprowadzono w podstawowym modelu, aby dostosować go do stawianych przed nim wymagań, było zainstalowanie nowego systemu wykrywającego, o dużo większym zasięgu i czułości niż te używane na zwykłych TIE-ach. To właśnie anteny czujników, oprócz odmiennego kształtu skrzydeł, były najbardziej charakterystycznym elementem Vanguarda. Ciężar i pobór mocy tych systemów zmusił jednak konstruktorów do redukcji uzbrojenia maszyny - aby nie osłabić jej ważniejszych osiągów, takich jak zwrotność i prędkość. TIE Vanguardy można było znaleźć na pokładach większości niszczycieli, wchodzące w skład dywizjonu rozpoznania i zwiadu.

Źródła


TIE
[Pokaż/Ukryj]
SluisVanSigil50.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Stoczni Sluis Van. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Zarządu Stoczni.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!