Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Myśliwiec typu Aleph

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Myśliwiec typu Aleph
Podstawowe dane
Producent: Sienar Fleet Systems
Rodzaj: Myśliwiec kosmiczny
Specyfikacja techniczna
Uzbrojenie:
Różne
Załoga:
Przynależność: Galaktyczna Federacja Niezależnych SojuszówMyśliwiec typu Aleph, popularnie nazywany Twee lub Aleph to dwuosobowy myśliwiec kosmiczny wyprodukowany przez Sienar Fleet Systems dla wojsk Sojuszu Galaktycznego.

Historia

Myśliwce typu Aleph zostały zaprojektowane w końcowej fazie konfliktu z Yuuzhan Vongami. Miały być zdolne do podjęcia walki z yuuzhańskimi koralowymi skoczkami.

W roku 40 ABY testowa eskadra sześciu Alephów wzięła udział w bitwie o Tralus. Jednym z pilotów w tej eskadrze była Syal Antilles.

Konstrukcja

Myśliwiec typu Aleph zbudowany z klocków LEGO.

Alephy wyglądem przypominały myśliwce TIE. Miały jednak dwie kabiny dla pilota i strzelca. Kabiny z tyłu przechodziły w osłony dysz wylotowych silników, zwężając się tym bardziej, im dalej znajdowały się od przodu. Po każdej stronie kabiny znajdowała się wieżyczka działa. Dzięki temu każdy Aleph wyglądał jak głowa ogromnego Twi'leka w nausznikach.

Uzbrojenie

Alephy zostały wyposażone w dwie wieżyczki z czterema sprzężonymi działkami laserowymi. Istniała możliwość zrezygnowania ze synchronizowania ich i wykorzystywania je po jednym naraz. Można było także oddawać strzały o różnej energii, czasie trwania i częstotliwości powtarzania. Ta technika miała wprowadzać w błąd wytwarzane przez koralowe skoczki czarne mikrodziury. Alephy miały grube opancerzone kadłuby i silne ochronne pola.

Źródła


TIE
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!