Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Narlock

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Narlock przed walką.

Narlock był kalamariańskim komandorem wojsk Republiki Galaktycznej w czasie zimnej wojny.

Biografia

"To jest to, do czego byliście szkoleni. Imperialni nadchodzą. A my nie pozwolimy im przejść, nieprawdaż? Nie będziemy też walczyć sami. Mamy kilku bardzo doświadczonych ochotników. Imperialni nie zdążą się nawet zorientować, skąd nadchodzi ogień."
— Komandor Narlock przemawiający do swego oddziału.[1][2]

Kilka lat po podpisaniu traktatu z Coruscant Narlock dowodził niewielką grupą żołnierzy, która przy wsparciu kilku doświadczonych ochotników, broniła okrętu Republiki przed abordażem ze strony sił imperialnych. Po krótkiej przemowie do podkomendnych, Narlock nakazał wszystkim zająć pozycję i przygotować się do ataku. Po chwili pojawiła się grupka imperialnych żołnierzy oraz masywny imperialny droid bojowy. Po rozprawieniu się z przeciwnikami i droidami naprawczymi, cały oddział stawił czoła drugiej maszynie bojowej. Wkrótce potyczka zakończyła się zwycięstwem Republiki.[2]

Przypisy

  1. This is what you have been training for. The Imperials are coming. And we are not going to let them pass, are we? We won't be fighting alone. We have some very experienced volunteers. The Imp's will never known what hit them.
  2. 2,0 2,1 E3 Multiplayer Demo

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!