Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Neav Samran

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Neav Samran był porucznikiem pracującym w Służbach Bezpieczeństwa Lorrda w 40 ABY. Krępy mężczyzna o brązowych włosach i długich wąsach. Współpracował z Jedi Nelani Dinn, która stacjonowała na jego ojczystej planecie na krótko przed wybuchem drugiej galaktycznej wojny domowej.

Podczas wizyty Jacena Solo i Bena w Lorrd City zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Rzekomo normalni obywatele robili różne szalone rzeczy, grożąc zabiciem siebie i/lub innych. Byli to kolejno: Ordith Huarr, Movac Arisster, członkowie Ligi Wyzwolenia Logistyków Lorrda i Borth Pazz. Jedi pomagali Samranowi we wszystkich akcjach przeciwko zdesperowanym szaleńcom (w rzeczywistości każdy z nich został zmanipulowany dzięki Mocy przez Mroczną Lady Sithów, Lumiyę, która chciała w ten sposób przetestować zdolności swojego upragnionego wychowanka - Jacena).

Ben poprosił Samrana, by jego ludzie obserwowali tajemniczy wahadłowiec należący do kobiety o imieniu Brisha Syo. Wkrótce żołnierze pojmali ją i umieścili w areszcie - okazało się, że był to ten sam statek, który przetransportował skrytobójców na Stację Toryaz w trakcie trwającego tam spotkania pomiędzy przedstawicielami Sojuszu i Korelii.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!