Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Nefarid

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nerafid.png
Nefarid
Data i miejsce śmierci: 3643 BBY, Alderaan
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Przynależność: Odrodzone Imperium Sithów
Profesja: Lord Sithów
Nefarid był lordem Sithów żyjącym w czasie Zimnej wojny, a także jednym z uczniów Dartha Angrala.

Biografia

Nie znane są jego początki w służbie odrodzonego Imperium Sithów. W 3643 BBY był obecny przy swoim mistrzu w trakcie jego holograficznej rozmowy ze swoim synem Tarnisem. Podczas konwersacji do pomieszczenia wszedł młody rycerz Jedi, który po krótkiej walce zabił syna Mrocznego Lorda. Angral po tym wydarzeniu poprzysiągł zemstę całemu Zakonowi Jedi.

Kilka miesięcy później Nefarid został wysłany przez swojego mistrza na ogarniętą wojną planetę Alderaan, w celu przejęcia republikańskiej broni zwanej Laserem Śmierci. Z misją powstrzymania go został wysłany mistrz Jedi Orgus Din. Sith udał się do fabryki, gdzie był przetrzymywany cały sprzęt, potrzebny do wykorzystania broni. Din wyruszył jego śladem, jednak wpadł w zastawioną przez Nefarida pułapkę i został uwięziony w fabryce. Posiadając nieograniczony dostęp do broni, oraz korzystając z pomocy imperialnego szpiega Aleyny Hark uczeń Angrala mógł swobodnie realizować opracowany przez siebie plan. Jego pierwszym celem był hrabia Alde, ważny członek rodziny Organów. Przy jego egzekucji obecny był młody rycerz Jedi, który po uzyskaniu informacji od Aleyny, gdzie znajduje się punkt sterowania superbronią, natychmiast wyruszył ją zniszczyć. Jak się później okazało był to podstęp gdyż była to ta sama fabryka, w której uwięziony został mistrz Orgus. Przeciwnicy nie docenili jednak determinacji i siły młodego Jedi, który po pokonaniu dużej ilości Killików uwolnił swego mistrza. Orgus powiedział mu wtedy, że by zniszczyć laser, trzeba wyłączyć generatory mocy, napędzające superbroń. Jego niedawny uczeń od razu wziął się do wykonywania zadania, a gdy skończył skontaktował się z nim Nefarid, wygrażając iż przez jego pracę zabiję on niewinną dziewczynę mieszkającą na Alderaanie. Jednak najpierw postanowił uśmiercić diuka Horisa Thula dążącego do rozpoczęcia rokowań pokojowych pomiędzy zwaśnionymi alderaańskimi rodami. Z zadaniem namierzenia możnego Thuli ponownie wysłał Aleyne, jednak została ona powstrzymana przez ścigającego ją byłego padawana Orgusa. Przeczuwając nadciągającą konfrontacje, Nefarid zabarykadował się w swoim bunkrze wraz z podlegającymi pod niego imperialnymi żołnierzami. Ponownie jednak nie docenił swojego przeciwnika, który po pokonaniu jego świty, wszedł do sali gdzie już niedługo miała nastąpić ostateczna walka pomiędzy Sithem, a Jedi. Początkowo skrywał się przez wzrokiem rycerza i rozmawiał z nim z ukrycia, ponieważ przed pojedynkiem pragnął pokazać mu jeszcze, za pośrednictwem hologramu, jego mistrza więzionego przez Dartha Angrala na Oppressorze. Po krótkiej rozmowie Sith zabił Orgusa, co jeszcze bardziej zdeterminowało jego padawana do walki. Zaraz po zakończeniu transmisji Nefarid ujawnił się i zaatakował nieprzyjaciela. Po długiej i wyczerpującej walce młody Sith, pomimo stawiania zaciekłego oporu, został pokonany przez swego przeciwnika.

Osobowość i umiejętności

Nefarid był inteligentnym i świetnie wyszkolonym wojownikiem Sithów. Umiał uczyć się i wyciągać wnioski z błędów popełnianych przez siebie i innych. Był także ślepo oddany rozkazom swojego mistrza i ciągle rywalizował z innymi uczniami o jego uznanie. Dobrze posługiwał się ciemną stroną Mocy i umiejętnie wykorzystywał ja w walce.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!