Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Nossor Ri

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
NossorRi.jpg
Nossor Ri
Miejsce pochodzenia: Kalamar
Rasa: Quarren
Wzrost: 192 cm
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:




Nossor Ri był władcą Quarrenów w czasach wojen klonów. Był także przyjacielem kalamariańskiego króla Yosa Koliny.

Biografia

Kryzys na Kalamarze

Nossor Ri przemawia na wielkim zgromadzeniu Kalamara.

Podczas wojen klonów Quarrenowie byli w konflikcie z Kalamarianami i chcieli dołączyć do Separatystów. Wtedy też na planetę przybył Riff Tamson, ambasador Separatystów. W końcu został zamordowany król planety, Yos Kolina. Zwołano wielkie zgromadzenia na, którym książę Lee-Char miał być koronowany na nowego władcę, jednak ambasador Tamson zaczął podburzać Quarrenów, by wybrali quarreńskiego króla. W końcu zgromadzenie się skończyło, a Nossor Ri podszedł do zmartwionego Lee-Chara i powiedział mu, że przykro z powodu straty ojca. Mimo to, szykowała się wojna domowa.

Wojna domowa

W kompleksie Quarrenów Riff Tamson i Nossor Ri przygotowywali siły do ataku na stolicę planety. W końcu Karkorodon poprowadził droidy wodne i Quarrenów do ataku. Po zaciętej bitwie ambasador i Ri złożyli raport hrabiemu Dooku, który rozkazał użyć droidów-meduz. Quarren spytał się czy to na pewno wystarczy, a Tamson odpowiedział, że te potwory z jego planety wykonają całą robotę. Po jakimś czasie armia Separatystów wyruszyła na bitwę. Meduzy bez problemu zabijały Kalamarian i klony. W końcu księże i Jedi musieli uciekać do jaskiń w głębi oceanu. Po powrocie Tamson złapał za macki Nossora i zaczął grozić, że jeśli nie wyśle swoich ludzi na walkę zabije go bez wahania. Quarren powiedział, że bez nich i tak daliby sobie radę, ale tak naprawdę coś ukrywał. W końcu Riff rozkazał, by jeńców zabrać do obozów na dnie oceanu. Jakiś czas później wybuchł budynek z ukrytymi kamerami. Okazało się, że ocaleli próbują się dostać na powierzchnię. Nagle krążownik należący do Jedi wybuchł i odłamki zaczęły spadać do wody. W końcu Jedi podzielili się na dwie grupy i wezwali pomoc. Po jakimś czasie przybył republikański krążownik. Nagle ze statku zaczęli wyskakiwać Gunganie na czele z Jar Jarem Binksem i bossem Lyonie. Zaczęła się kolejna walka. Księże i Jedi wyszli z jaskiń i włączyli się do walki. Tamson próbował zabić młodego następcę tronu, jednak przeszkodził mu w tym mistrz Kit Fisto. Następnie rozkazał Ahsoce, by zabrała księcia w bezpieczne miejsce. W końcu Separatyści wygrali i zaczęli torturować mistrzów Jedi, aby zdradzili położenie kryjówki Lee-Chara. Mimo tego, że jeńcy nic nie zdradzili książę został znaleziony i pojmany. Miał być zgładzony przez kilku pobratymców Riffa, którzy właśnie przybyli z Karkaris. Nagle Nossor podpłynął do kapitana Ackbara i wręczył mu broń, jako dowód, że Quarrenowie będą walczyć z Separatystami. Tuż przed egzekucją rozpoczęła się ostateczna bitwa. Sprzymierzeni Kalamarianie, Gunganie, Quarreni i Republika zaczęli mieć przewagę. W końcu książę zabił dowódcę Separatystów, a bitwa się skończyła.

Później Lemcke wręczył koronę Nossrowi Ri, a ten założył ją Lee-Charowi. Następnie Nossor złożył przysięgę, że będą lojalni wobec nowego władcy.

Źródła






Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!