Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Oddział Wilków

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Warthog.jpg
Oddział Wilków
Data założenia 22 BBY
Dowódca/Dowódcy
Wybitni członkowie
    Warthog
Wyposażenie
PrzynależnośćOddział Wilków to klucz myśliwców Wielkiej Armii Republiki. Stanowił część 127 Skrzydła Kanonierek. Formacja składała się z trzech maszyn. W trakcie wojen klonów oddział walczył pod rozkazami Plo Koona w bitwach o Felucię i Kadavo.

Historia

Bitwa o Felucie

"Przeszli pierwszą falę."
Komandor Wolffe podczas bitwy o Felucię.[1]

Kiedy stało się jasne, że Republika Galaktyczna nie zwycięży w bitwie o Felucię, mistrz Jedi Plo Koon poprowadził część 127 Skrzydła Kanonierek na ratunek walczącym tam oddziałom. Między innymi latali tam członkowie Kluczu Wilków w myśliwcach V-19 Torrent. Ich dowódca, Warthog, o mało nie został zestrzelony, jednak Plo Koon go uratował. Po ewakuacji oddziałów na powierzchni planety myśliwce wróciły na okręty i uciekły z systemu.

Bitwa o Kadavo

"Tutaj Warthog. Zaczynamy!"
Warthog na początku bitwy o Kadavo. [2]
Myśliwiec Warthoga podczas bitwy o Kadavo.

Następnie członkowie Kluczu wilków wzięli udział w bitwie o Kadavo w myśliwcach Z-95. Osłaniali tam kanonierki, mające uratować togrutańskich niewolników, przetrzymywanych w obozie Oprócz ostrzału z wieżyczek przeciwlotniczych piloci musieli stawić czoła dwóm HH-87 Starhopper, pilotowanym przez Zygerrian. W pewnym momencie walk myśliwiec Warthoga został trafiony przez przeciwników, dzięki czemu klon wystawił przeciwników Plo Koonowi, który natychmiast zestrzelił obie wrogie jednostki. Następnie, po ewakuowaniu Togrutan, Z-95 i LAAT/i ostrzelały podpory placówki, powodując jej zniszczenie. Bitwa dobiegła końca.

Członkowie formacji

  • Dowódca (Wilk 1) – Warthog
  • Wilk 2 – nieznany
  • Wilk 3 – nieznany

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!