Ekipa Biblioteki Ossus życzy Wam Wesołych Świąt! Niech Moc będzie z Wami!Olee Starstone

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Olee Starstone
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Olee Starstone była padawanką Jedi w okresie upadku Republiki. Uczyła się najpierw pod okiem archiwistki Jedi Jocasty Nu, po której odziedziczyła zamiłowanie do historii; potem została padawanką mistrzyni Bol Chatak. Posługiwała się mieczem świetlnym o niebieskim ostrzu.

Biografia

Padawanka

Jedną z pierwszych poważnych misji, w których brała udział Olee, był bitwa na Murkhanie. Przybyła tam wraz ze swoją mistrzynią Bol Chataką, rycerzem Roanem Shrynem, mistrzem Loornem i dwoma innymi Jedi. Tam zastał ich Rozkaz 66. Olee, jej mistrzyni i rycerz Roan przeżyli, dzięki zawahaniu się klonów przy wykonywaniu rozkazu. Kiedy wieści o tym dotarły na Imperialne Centrum, na planetę przybył Lord Vader. W walce z nim poległa jej mistrzyni. Olee pragnęła ruszyć jej na pomoc, lecz została powstrzymana przez Shryne'a.

Ucieczka

Ucieczkę z Murkhana zorganizował Casha Garrulan: Roan i Olee uciekli na pokładzie myśliwca typu CloakShape. Następnie przesiedli się na koreliański frachtowiec Drunk Dancer. Kobieta, która dowodziła statkiem - Jula - rozpoznała w Roanie swojego syna. Usiłowała ona przekonać Shryne'a, że Zakon już nie istnieje, a on sam może zacząć wieść normalne życie. Olee oburzyła się na te słowa i przekonała drugiego Jedi, że mają obowiązek odnaleźć pozostałych przy życiu Jedi. W końcu Roan postanowił pomóc jej w tym dziele. Na pokładzie Tancerki Olee poznała młodego włamywacza komputerowego Filli'ego Bittersa, który zakochał się w niej bez wzajemności.

Misja

Olee, wraz z Roanem odnalazła 7 Jedi, którzy przeżyli eksterminację Zakonu. Odnalazła rycerza Siadema Forte jego padawankę Deran Nalual, padawankę Klossie Anno, rycerza Iwo Kulkę, Jambe Lu i Nama Poorfa. Wraz z nimi poleciała na Kashyyyk, by odnaleźć mistrza Yodę. Tam jednak z ręki lorda Vadera zginęli Kulka, Forte i Roan. Reszcie udało się uciec. Po tym wydarzeniu Olee zrozumiała, że Zakon upadł, a choć misja Jedi nadal polega na służeniu Mocy, to Jedi nie mogą robić już tego z mieczem świetlnym w dłoni.

Ciekawostki

  • Starstone to po angielsku gwiezdny kamień (por. Skywalker, Starkiller)
  • Olee, jeszcze na Murkhanie, snuła różne spiskowe teorie, na wytłumaczenie tych wydarzeń, np. "Może to jakieś przekłamanie. Wiemy, że Sojusz Korporacyjny złamał szyfr Naczelnego Dowództwa i wydawał dowódcom kompanii fałszywe rozkazy" lub "A może Passel Argente zawarł z Najwyższym Kanclerzem jakiś układ, w myśl którego Murkhana ma zostać oszczędzona?"

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!