Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


One Battle

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
One Battle.JPG
One Battle
Scenariusz: Tim Mucci
Ilustracje: Bracia Fillbach
Kolory: Sigmund Torre
Litery: Michael David Thomas
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
2 marca 2005
Typ publikacji: One-shot
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 21 BBY


One Battle to 13-stronicowy komiks, który w USA ukazał się dzięki nakładowi wydawnictwa Dark Horse Comics w dniu 2 marca 2005 roku. Został opublikowany w wydaniu zbiorczym Clone Wars Adventures 3.

Streszczenie

Na planecie Aridka trwa bitwa. Żołnierze-klony są pod ciężkim ostrzałem armii Konfederacji Niezależnych Systemów. Znajdując się pod osłoną tarcz ochronnych rozmawiają ze sobą o wysłaniu sygnału z prośbą o pomoc. Jeden z klonów oznajmia iż wcześniej wysłał wiadomość, lecz wrogie oddziały muszą zakłócać ich sygnał. Dowódca zleca mu wysłanie kolejnego przekazu, po czym pyta jak długo wytrzyma ich pole. W odpowiedzi słyszy, że bardzo krótką chwilę. Słowa te okazują się być prawdziwe, gdyż następny pocisk wystrzelony przez Separatystów niweluje tarczę żołnierzy Republiki. Mimo przytłaczającej przewagi przeciwników, komandosi stają do walki. Ponoszą ciężkie straty, a wkrótce zostają otoczeni przez wrogie zastępy droidów bojowych typu B1 wspieranych przez dwa ogromne czołgi.

Podczas gdy droidy żądają poddania się klonów, nadlatuje kanonierka LAAT/i, która niemal natychmiast zostaje zniszczona, lecz w czasie lotu ku powierzchni wyskakuje z niej jedna osoba. Wśród oddziałów Separatystów powstaje zamieszanie, spowodowane przybyciem Jedi. Plo Koon niszczy wrogie jednostki, po czym spotyka się z klonami i zleca im wystrzelenie liny ułatwiającej dostęp do czołgów Konfederacji. Żołnierze wykonują polecenie, dzięki czemu Kel Dor wyrusza po niej do wrogich machin. Po dotarciu na miejsce, niszczy je przy pomocy swojego miecz świetlnego odwracając bieg bitwy na korzyść Republiki.

Wkrótce walka zostaje wygrana. Plo Koon wraca do ocalałych klonów, po czym mówi im iż na jedną bitwę przypada jeden Jedi. Po zakończeniu wypowiedzi, mistrz Jedi odchodzi.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 2 marca USA --- Dark Horse Comics 13 stron Druk (miękka) --- USD

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!