Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ox

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ox.jpg
Ox
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Ox to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Ox jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Misja na Ord Cestus

Po drugiej bitwie o Geonosis, Ahsoka Tano i Barrissa Offee dostały misję dostarczenia fregaty medycznej TB-73 na Ord Cestus w celu przejęcia zdrowych klonów i dowiezienia ich jako wsparcie Mace'owi Windu na Dantooine. Załogą fregaty miał zostać oddział Trapa. Gdy Trap przyłapał swój oddział śpiący nieopodal obozu Republiki, Ox również spał, zbudził go strzał z blastera sierżanta.

Na pokładzie fregaty, podczas snu został zarażony geonosjańskim insektem mózgowym, przez swojego brata Scythe'a, który wniósł jajeczka insektów na pokład fregaty. Od tej pory był podporządkowany woli Scythe'a. Wraz ze Scytem i Edgem zabił pierwszego i drugiego pilota.

Został wysłany wraz z Edgem, aby zabić padawanki lecz dzięki refleksowi Jedi zostali oni pokonani i ogłuszeni. Po przebudzeniu brał udział w ogłuszeniu Barrissy i zarażeniu jej wirusem. Do tego czasu pozostałe klony zaraziły ostatniego członka regularnej załogi. Gdy Ahsoka, po skontaktowaniu się z mistrzem Skywalkerem, włączyła system chłodzenia, został uwolniony od insekta i wrócił do służby.

Ciekawostki

  • Ox oznacza w angielskim woła.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!