Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Philap Bygar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Philap Bygar
Data i miejsce śmierci: 3 ABY, Hoth
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Przynależność: Sojusz dla Przywrócenia Republiki
Philap Bygar był mężczyzną z rasy ludzi, który w czasie galaktycznej wojny domowej służył w stopniu generała w siłach Sojuszu dla Przywrócenia Republiki.

Biografia

W czasie galaktycznej wojny domowej, na krótko przed bitwą o Hoth, Bygar stacjonował w Bazie Echo. Gdy 61 Kompania Piechoty Mobilnej Sojuszu Rebeliantów przybyła na planetę w celu dostarczenia byłej imperialnej gubernator, Everi Chalis, przed oblicze dowództwa Rebelii, generał stał na czele delegacji, która powitała nowo przybyłych. Rozmawiając z żołnierzami, Philap zauważył, iż odnieśli oni wiele znaczących zwycięstw, przez co byli godni najwyższego szacunku. Dodał też, iż żałował, że w ramach wdzięczności za zasługi kompanii otrzymywała ona jedynie coraz trudniejsze misje.

Nieco później, gdy żołnierze 61 Kompanii znaleźli się na terenie Bazy Echo, sierżant Hazram Namir wdał się w bójkę. Bygar odwiedził poturbowanego żołnierza w skrzydle szpitalnym, a podczas rozmowy określił jego zachowanie jako rozczarowujące. Kontynuując wyjawił, iż nie zgłosił wybryku mężczyzny kapitanowi Michy Evonowi, dlatego postanowił samodzielnie wymierzyć mu karę. Generał polecił sierżantowi, aby w ramach pokuty przez cały dzień przenosił skrzynie znajdujące się na terenie rebelianckiej placówki.

Gdy Imperium Galaktyczne zaatakowało Hoth, Bygar stawił czynny opór siłom wroga, co doprowadziło go do utraty życia.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!