Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pierwszy strażnik

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pierwszy.jpg
Pierwszy strażnik
Data i miejsce śmierci: 34 ABY, Supremacy[1]
Przynależność:
Profesja: Strażnik[1]
Pierwszy strażnik był członkiem Gwardii Pretoriańskiej, służącej Najwyższemu Porządkowi jako ostatnia linia obrony Naczelnego Wodza Snoke'a.

W 34 ABY razem z pozostałymi siedmioma pierwszy strażnik przebywał na Supremacy i był obecny w czasie rozmowy Snoke'a z jego uczniem Kylo Renem. Jakiś czas później, gdy ten przyprowadził przed oblicze swojego mistrza Rey, szkoloną przez Luke'a Skywalkera, mistrz Rycerzy Ren zdradził swojego mistrza, przeszywając go mieczem świetlnym skonstruowanym w 22 BBY przez Anakina Skywalkera. Pierwszy strażnik razem ze swoimi współziomkami zaatakował Rena i Rey, chwilę potem ginąc w wyniku pojedynku z nimi.

Wyposażenie

Jak w przypadku wszystkich członków Gwardii Pretoriańskiej, pierwszy strażnik nosił zbroję wykonaną z laminatu i wzmacnianą strukturami przewodzącymi, które zasilały intensywne pole magnetyczne. Z tej racji pancerz strażników był niemożliwy do przebicia ani przez blaster, ani przez miecz świetlny. W drugim przypadku wyjątek mogła stanowić precyzja jego użytkownika.[2]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!