Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pirat

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Piraci)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Rav i jego piraci.

Piraci to wąska grupa osobników rabujących transporty i konwoje, nie gardząca też czasem atakami na mniejsze osiedla czy placówki handlowe. Od korsarzy różnią się przede wszystkim tym, że działają na własny rachunek, a nie z ramienia jakiegoś rządu czy organizacji.

Piraci kosmiczni korzystają zazwyczaj z lekkich frachtowców takich jak koreliański YT-1300, ponieważ są dość dobrze uzbrojone i mają dużą ładowność. Najczęściej ich wsparcie myśliwskie stanowią brzydale. Piraci kryją się w niezamieszkanych systemach słonecznych (np. banda Arratana na księżycu trzeciej planety systemu M2398) lub w pasach asteroid (Eskadra Widm udająca piratów w systemie Halmad). Jako baz używają naturalnych zagłębień terenu lub starych statków kosmicznych.Najlepsi z nich często są wyposażeni w Y-wingi. Sporadycznie okrętami pirackimi zostają korwety lub fregaty. Często pracują oni jako najemnicy - np. lord Zsinj wynajmował piratów do z góry spisanej na straty rezerwowej floty.

Znani piraci

Zobacz kategorię zawierającą postacie będące piratami.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
piratów.
Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!