Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pojedynek na Supremacy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pojedynek na Supremacy.jpg
Pojedynek na Supremacy
Miejsce
Data 34 ABY
Konflikt zbrojny Wojna Najwyższy Porządek-Ruch Oporu
Przyczyny Śmierć Snoke'a
Wynik Przejęcie tytułu Naczelnego Wodza przez Kylo Rena
Uczestnicy
Broń
Ofiary
Brak
  • Pierwszy strażnik
  • Trzeci strażnik
  • Siódmy strażnik
  • Pozostali członkowie Gwardii Pretoriańskiej
Inne ofiary SnokePojedynek na Supremacy to walka stoczona na okręcie flagowym Snoke'a chwilę po jego śmierci pomiędzy jego uczniem i Rey a pretoriańskimi gwardzistami Naczelnego Wodza.

Historia

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: opisać bardziej szegółowo.

Po tym jak Snoke dowiedział się o potędze Rey i o tym, jak pokonała ona jego ucznia, kazał przyprowadzić ją do siebie. Umożliwił potajemnie Kylo Renowi i Rey komunikowanie się w Mocy. Początkowo oboje nie byli tym faktem zadowoleni, lecz później Rey zdecydowała się spotkać z Renem, w nadziei, że uda jej się nawrócić go na jasną stronę Mocy. Ten jednak od razu zaprowadził dziewczynę do mistrza. Snoke zabrał jej miecz świetlny i rozpoczął przesłuchanie, podczas którego torturował ją Mocą. Gdy dowiedział się tego, czego chciał, kazał Kylo Renowi zabić Rey, lecz nie spostrzegł, że miecz świetlny leżący u jego boku został przekręcony. W tym momencie został on włączony i przyciągnięty Mocą, co przecięło ciało Naczelnego Wodza na pół i go zabiło.

W tym momencie pretoriańscy gwardziści zaatakowali Kylo Rena i Rey. Początkowo dwójka radziła sobie bardzo dobrze, lecz chwilę potem gwardziści wzięli górę. Zarówno Rey, jak i Kylo byli zajęci kilkoma gwardzistami i nie widzieli co dzieje się z drugim z nich. Gdy Rey pokonała wszystkich atakujących ją Pretorianów, spostrzegła, że Kylo jest duszony przez jednego z nich i nie może się obronić. Rzuciła mu wówczas swój miecz, który Ren włączył tuż przy głowie przeciwnika.

Chwilę po zakończonej walce, Rey chciała przekonać go do powrotu na jasną stronę, a Ren proponował jej przyłączenie się do niego. W pewnym momencie oboje chwycili Mocą za miecz Rey, który po chwili się rozerwał.

Wkrótce potem generał Armitage Hux znalazł nieprzytomnego Rena i chciał go zabić, lecz ten ocknął się i ku niezadowoleniu generała mianował się nowym Naczelnym Wodzem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!