Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pojedynek na Supremacy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pojedynek na Supremacy.jpg
Pojedynek na Supremacy
Miejsce
Data 34 ABY
Konflikt zbrojny Wojna Najwyższy Porządek-Ruch Oporu
Przyczyny Śmierć Snoke'a
Wynik Przejęcie tytułu Naczelnego Wodza przez Kylo Rena
Uczestnicy
Elitarna Gwardia Pretorianów
Broń
Broń pretorianów
Ofiary
Brak Wszyscy gwardziści
Inne ofiary SnokePojedynek na Supremacy to walka stoczona na okręcie flagowym Snoke'a chwilę po jego śmierci pomiędzy jego uczniem i Rey, a pretoriańskimi gwardzistami Naczelnego Wodza.

Historia

Po tym jak Snoke dowiedział się o potędze Rey i o tym, jak pokonała ona jego ucznia, kazał przyprowadzić ją do siebie. Umożliwił potajemnie Kylo Renowi i Rey komunikowanie się w Mocy. Początkowo oboje nie byli tym faktem zadowoleni, lecz później Rey zdecydowała się spotkać z Renem, w nadziei, że uda jej się nawrócić go na jasną stronę Mocy. Ten jednak od razu zaprowadził dziewczynę do mistrza. Snoke zabrał jej miecz świetlny i rozpoczął przesłuchanie, podczas torturował ją Mocą. Gdy dowiedział się tego, czego chciał, kazał Kylo Renowi zabić Rey, lecz nie spostrzegł, że miecz świetlny leżący u jego boku został przekręcony. W tym momencie został on włączony i przyciągnięty Mocą, co przecięło ciało Naczelnego Wodza na pół i go zabiło.

W tym momencie pretoriańscy gwardziści zaatakowali Kylo Rena i Rey. Początkowo dwójka radziła sobie bardzo dobrze, lecz chwilę potem gwardziści wzięli górę. Zarówno Rey, jak i Kylo byli zajęci kilkoma gwardzistami i nie widzieli co dzieje się z drugim z nich. Gdy Rey pokonała wszystkich atakujących ją Pretorianów, spostrzegła, że Kylo jest duszony przez jednego z nich i nie może się obronić. Rzuciła mu wówczas swój miecz, który Ren włączył tuż przy głowie przeciwnika.

Chwilę po zakończonej walce, Rey chciała przekonać go do powrotu na jasną stronę, a Ren proponował jej przyłączenie się do niego. W pewnym momencie oboje chwycili Mocą za miecz Rey, który po chwili się rozerwał.

Wkrótce potem generał Armitage Hux znalazł nieprzytomnego Rena i chciał go zabić, lecz ten ocknął się i ku niezadowoleniu generała mianował się nowym Naczelnym Wodzem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!