Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pojedynek w sektorze 11

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Always Two There Are.jpg
Pojedynek w sektorze 11
Miejsce Opuszczona baza medyczna Republiki
Data 4 BBY
Przyczyny Polowanie na Jedi przez inkwizytorów.
Wynik Pojmanie Ezry Bridgera
Uczestnicy
Ezra Bridger
Broń
Miecz świetlny Ezry Bridgera Dwa miecze inkwizycyjne
Ofiary
Brak Brak
Inne ofiary BrakPojedynek w sektorze 11 miał miejsce w roku 4 BBY, w starej, dawno opuszczonej przez Republikę bazie medycznej.

Historia

Kapitan Hera Syndulla wysłała w celu zaopatrzenia w leki dla rannych żołnierzy Garazeba Orreliosa, Sabine Wren, Ezrę Bridgera oraz droida C1-10P do starej bazy medycznej Galaktycznej Republiki. Czwórka buntowników nie zdawała sobie jednak sprawy, iż pośród ciemności korytarzy czyha na nich Inkwizytorka siódma siostra. Tymczasem, na Gwiezdnym Niszczycielu Imperium, dwaj oficerowie - agent Kallus oraz admirał Kassius Konstantine wyłapali zakłócenia w sektorze 11. Piąty brat słysząc to postanowił samodzielnie udać się do owego miejsca na spotkanie z Jedi.

Obaj Inkwizytorzy nie spodziewali się jednak, że będą mieli do czynienia z padawanem. Pierwsza natknęła się na niego siódma siostra. Uzbroiła się w swój inkwizytorski miecz świetlny i zaatakowała Bridgera. Ten unikając jej ruchów, również sięgnął po swoją broń. Pierwszy etap pojedynku nie trwał za długo, zakończył się próbą ucieczki Ezry oraz Sabine. Jednak drogę odciął im Piąty brat. Rebelianci wbiegli w inny korytarz, jednak Siódma siostra, używając Mocy i swoich sond przewróciła chłopaka, który w ostatniej chwili swoim laserowym mieczem zamknął grodzie, by członkowie Inkwizycji nie dostali się do Wren.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!