Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Potyczka na Nar Shaddaa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Potyczka na Nar Shaddaa.png
Potyczka na Nar Shaddaa
Data: Przed inwazją na Naboo
Miejsce: Nar Shaddaa
Przyczyny: Poszukiwanie informacji na temat aukcji Xev Xrexus.
Skutki: Wynajęcie grupy Cada Bane'a przez Dartha Maula.
Uczestnicy:
Potyczka na Nar Shaddaa była wydarzeniem mającym miejsce na powierzchni Nar Shaddaa na krótko przed inwazją na Naboo. W jej trakcie Darth Maul starł się z bywalcami lokalnego baru i nawiązał współpracę z grupą Cada Bane'a.

Historia

Przyczyny

W ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej, na krótko przed inwazją na Naboo, w środowisku przestępczym pojawiła się informacja, iż przywódczyni Kartelu Xrexus, Xev Xrexus, zdołała pojmać padawankę Jedi, Eldrę Kaitis, a następnie zamierzała wystawić ją na aukcji. Gdy echo owej wieści dotarło do uszu Dartha Maula, ten zapragnął spotkać się z członkinią znienawidzonego Zakonu Jedi twarzą w twarz.

Przebieg

Sith wyruszył na Nar Shaddaa, które znane było jako azyl dla działalności przestępczej. Po przybyciu na powierzchnię księżyca, chcąc jak najszybciej uzyskać więcej danych związanych z rozpuszczoną plotką, Zabrak udał się do jednego z barów, gdzie w rozmowie z barmanem rozpoczął wypytywanie o Xev Xrexus. Rozmówca nie udzielił mu odpowiedzi, a gdy mimo to Maul nie ustępował, bywalcy kantyny doszli do wniosku, iż jego ciekawość pasowała do stylu Jedi, przez co zdecydowali się go zaatakować.

Calgriz oślepia Dartha Maula w czasie walki.

Rozgorzała bójka, w której Maul postanowił używać jedynie siły własnych rąk. Poskutkowało to tym, że przeważający przeciwnicy wypchnęli go przez witrynę lokalu, by następnie kontynuować starcie na ulicy.

Mimo swoich umiejętności, Sithowi ciężko było sprostać nieprzyjaciołom, którzy dzięki współpracy szybko go osaczyli. Zabrak zapragnął użyć miecza świetlnego, aby odwrócić przebieg walki, lecz powstrzymał się, gdyż chciał, aby jego tożsamość pozostała tajemnicą. Nieoczekiwanie, jeden z bywalców kantyny, Quarren znany jako Calgriz, wykorzystał swoją anatomię, aby za pomocą produkowanej przez siebie wydzieliny oślepić przeciwnika.

Maul padł na ziemię, gdzie począł przecierać oczy. W tym czasie klienci baru zdołali go otoczyć, a odpowiedzialny za jego niezdolność do walki, Calgriz, oznajmił, iż zamierzał go zabić. Nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń, Sith wykorzystał Moc i rzucił leżący blisko niego nóż w niespodziewającego się tego Quarrena. Gdy oponent Maula padł martwy, jego pozostali wrogowie natychmiast zdecydowali się wypełnić pomysł swego poległego towarzysza. Nie udało im się to, gdyż zostali znienacka zaatakowani przez grupę łowców nagród, która niemal natychmiast ich unieszkodliwiła.

Skutki

Darth Maul ocalił życie, za co w pewnym stopniu podziękował nowo przybyłym. W rozmowie z Cadem Bane'em dowiedział się, iż grupa mężczyzny posiadała informacje na interesujący go temat, przez co zdecydował się nawiązać z nimi współpracę. Wspólnymi siłami, nowi sojusznicy udali się do układu Drazkel, gdzie uprowadzili Eldrę Kaitis, która niedługo potem zginęła z ręki Maula.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!