Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Probe Droid Problem

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Probe Droid Problem.png
Probe Droid Problem
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
1 lutego 2017
Typ publikacji: Pojedynczy komiks
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 32 BBY


Probe Droid Problem to pojedyncza, 10-stronicowa historia komiksowa opublikowana w pierwszym zeszycie mini-serii komiksowej Darth Maul. Komiks został wydany 1 lutego 2017 roku nakładem wydawnictwa Marvel Comics. Jego twórcami byli Chris Eliopoulos i Jordie Bellaire.

Streszczenie

Na planecie Tatooine, z wnętrza statku kurierskiego o nazwie Scimitar wylatują trzy sondy DRK-1. Droidy rozdzielają się, po czym jedna z nich odbiera sygnał, który prowadzi ją do niewielkich rozmiarów zapadliny. Na jej krawędzi, maszyna słyszy wezwanie o pomoc od droida pracowniczego, który został przygnieciony przez skałę. DRK-1 zlatuje do wnętrza jamy, gdzie uwięziony robot pyta jej czy jest w stanie mu pomóc. Sonda poleca towarzyszowi, aby się jej chwycił, a gdy ten to czyni, używa pełni swej mocy, by go uwolnić.

Po wyswobodzeniu droida pracowniczego, DRK-1 wyciąga go na powierzchnię, po czym stawia na ziemi. Gdy nowo poznany robot jest już bezpieczny, sonda odlatuje, lecz w pewnej chwili zatrzymuje się i na krótką chwilę do niego wraca. Po wymianie komunikatów, DRK-1 ponownie rozpoczyna swoją podróż.

W czasie lotu, robot zostaje zaskoczony i dezaktywowany przez Jawów, a następnie umieszczony w ich piaskoczołgu. Podczas transportu, pojazd złomiarzy zostaje zaatakowany przez droida pracowniczego, który robiąc wyrwę w jego kadłubie, uwalnia poznaną wcześniej sondę. Ku zaskoczeniu i złości Jawów, droidom udaje się uciec i oddalić od piaskoczołgu.

Gdy uznają, że są bezpieczne, droidy zatrzymują się, po czym zaczynają rozmowę. W pewnej chwili dołączają do nich pozostałe dwie sondy, które wcześniej opuściły pokład Scimitara. DRK-1 informują pokrewną jednostkę, iż odlatują z planety, przez co wybawca droida pracowniczego żegna go i rusza z towarzyszami.

Wyswobodzony droid czuje się smutny, iż został sam, lecz wtedy zostaje zaskoczony przez sondę, która postanowiła do niego wrócić. Nowi znajomi wspólnie obserwują odlot statku kurierskiego z powierzchni Tatooine, a następnie wspólnie ruszają w głąb pustyni.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2017, 1 lutego USA --- Marvel Comics 10 stron Druk (miękka) 4.99 USD


Darth Maul
[Pokaż/Ukryj]
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Wydanie zbiorcze
Probe Droid Problem

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!